Українець вперше в історії став чемпіоном світу з біатлону

27-річний уродженець Тернополя Дмитро Підручний став чемпіоном світу в гонці переслідування на 12,5 км.

У шведському Естерсунді триває чемпіонат світу-2019 з біатлону. Капітан збірної України, 27-річний уродженець Тернополя Дмитро Підручний сьогодні став чемпіоном світу в гонці переслідування на 12,5 км.

Підручний (2 промахи) на 8,3 секунди випередив лідера загального заліку Кубка світу норвежця Йоханнеса Бьо, якому дісталося «срібло», і на 17,7 секунди — володаря «бронзи» француза Кантена Фійона Майї (3 промахи).

Після двох промахів на першому рубежі українець пройшов ідеально три стрільби поспіль і фінішував першим.

«Поки без емоцій. Не віриться, що це нарешті сталося. Важко щось сказати. Гонка немов в тумані… Я знав, що сьогодні складні погодні умови і все буде вирішуватися на «стійці». Відстрілявшись чисто, зрозумів, що треба боротися за призові місця. Пощастило, що суперники багато помилялися, це зіграло мені на руку», — сказав Підручний.

Норвежець Йоханнес Бьо після третьої стрільби мав гандикап майже у хвилину і цілком міг дозволити собі допустити два промахи, але не більше. Однак після трьох кіл штрафу він вийшов на фінішне коло другим, в 15 секундах від Підручного.

27-річний українець став єдиним серед переслідувачів, кому вдалося закрити всі мішені на останньому рубежі, повністю виклався на фінішному колі і не підпустив до себе реактивного норвежця.

Підручний фінішував першим та приніс чоловічому українському біатлону перше золото на чемпіонату світу! До цього в історії незалежної України українські чоловіки мали одну бронзу в одиночних змаганнях та бронзу в естафеті.

Джерело: Укр Медіа