В Балаклійських дитсадках купують сочевицю за завищеними цінами

Після впровадження нових правил харчування в закладах освіти, в навчальних закладах Харківщини почали закуповувати продукти, яких раніше ніколи не було в їхньому меню. Серед них – булгур, сочевиця та кускус.

Ціни на сочевицю, за якими купують продукт школи Харківщини для так званого “меню Клопотенка”, варіюються від 50 до 120 грн за кг. За повідомленням Харківського антикорупційного центру, найкоштовнішою сочевицею будуть годувати у деяких обласних школах в Харкові та у дитсадках Балаклії.

У Балаклійських дошкільних навчальних закладах сочевицю купують по 88 грн за кг. Угоду підписали напряму, ігноруючи аукціони. У “Балаклійській спеціальній школі” вартість продукту склала 90 грн. Для порівняння, відділ освіти Чкалівської громади уклав угоду на придбання сочевиці за ціною 50 грн за кг. Це більш ніж в півтора раза дешевше, ніж у Балаклії.

Майже рекордна ціна виявилася у Харківській спеціальній школі № 3 обласного підпорядкування. Вартість сочевиці склала 112 грн за кг. Постачальник – ФОП Драган Наталія Миколаївна.

По 120 грн за кг сочевицю купує ліцей “Рятувальник”. Постачальник – ФОП Харін Олександр Григорович. “Харківська санаторна школа №11”, яка також підпорядкована обласній раді, купує сочевицю по 80 грн за кг.

Така ж ціна й у договорі, який уклало Управління освіти Адміністрації Київського району Харкова – це вже міське підпорядкування. Для порівняння, “Куп’янська спеціалізована школа”, яка також підпорядковується облраді, купує сочевицю значно дешевше, ніж у Харкові – по 61 грн за кг.

У Сахновщині сочевицю купують по 69 грн за кг, Вовчанську – 85 грн/кг, у Краснограді – 60 грн/кг.