Волонтери Балаклії “Сітка-оберіг” або як врятувати життя воїнів

Чи можна допомогти нашим воїнам у боротьбі за перемогу? Чи можемо ми захистити тих, хто прямо зараз воює за рідну землю?

Дівчата та хлопці Балаклійської громади змогли ствердно відповісти на це питання. Вечорами вони плетуть захисні сітки, які потім допомагатимуть рятувати життя українським військовим.

Захистити хлопців, які воюють за нас

Гурт «Сітка-оберіг» ГО «Треба ді-я-ти» почав свою офіційну діяльність 10 квітня. За цей місяць майстрами та майстринями було виготовлено понад 764 кв. м. маскувальних сіток. Люди збираються для плетіння сіток вечорами, після своєї основної роботи чи навчання. Хтось приходить на годинку, хтось лишається допізна.

— У нас немає вимог, — пояснює Ліана. — Кожен працює стільки, скільки може собі дозволити. Ми нікого не примушуємо, ні на кого не тиснемо. І при цьому всі ми надзвичайно мотивовані, а томі й організовані. Ми відчуваємо свою причетність до великої справи по звільненню нашої Батьківщини. А тому й працюємо самовіддано.

На сьогоднішній день над виготовленням сіток трудяться близько 25 майстрів та майстринь. Щодня вони збираються у будинку під номером 4 на площі Казмірука в Балаклії. В спеціально відведеному для цього приміщенні розставлені рамки для плетіння захисних сіток. Там зберігаються і відповідні матеріали — основи для сітки, рулони спанбонду. 

Нарізає смужки одна з добровольців — Оксана Щербак. Працює вона вдома, залучивши до роботи і свого чоловіка. Разом вони виготовляють смужки, які потім іншими добровольцями вплітаються в основу сітки. 

— Ми постійно на контакті з різними військовими підрозділами, — розповідає Ліана. — Вони повідомляють нам про потребу, яку ми потім поспішаємо задовольнити. Інколи до нас звертається інші волонтери, які роблять замовлення на сітки певних розмірів, щоб потім передати їх військовим. Нещодавно до нас приїхав воїн і попросив маскувальну сітку. І ми йому одразу ж віддали. 

Плетіння сіток, як різновид терапії

На сьогоднішній день у волонтерському гурті зібралися люди різного віку та різних видів діяльності. Тут є студенти, педагоги, підприємці, пенсіонери і не тільки. Кожного дня вони спілкуються між собою, обмінюються досвідом, розповідають історії. Атмосфера склалася на диво дружна та позитивна. Всі звертаються один до одного на ім’я, наче давні приятелі.

Волонтерський гурт «Сітка-оберіг» співпрацює з волонтерською групою «Берегиня» (селище Нафтовиків), щедро ділиться досвідом з майстринями з смт Слобожанське, «Грушівськими берегинями» Куп’янського району.

Ці самовіддані люди знайшли один в одному друзів та однодумців. Окрім спілкування за роботою вони знаходять час і для інших зустрічей, відвідування різноманітних благодійних концертів. Зокрема на початку травня побували в кав’ярні «Паломник» у Харкові, де поспілкувалися з батьками бійців спецпідрозділу «Кракен», які загинули при звільненні Балаклії.

— Навіть після своєї основної роботи ти з радістю сюди летиш, — зізнається Ліана. — Бо знаєш, що тобі тут будуть раді. Атмосфера у нас позитивна. І це важливо. Бо ми маємо саме позитив вкладати в ті сітки. Плести їх — це робота фізично важка. Але хоч ми і витрачаємо в процесі свої фізичні ресурси, але щодня поновлюємо ресурсі психлогічні. Особливо, коли отримуємо відгуки від наших воїнів. Часто від них надходять і фото, і відео. А коли ми бачимо наших хлопців, вдивляємося в їх обличчі, то так хочеться їх всіх обняти, вклонитися ним наземно. Це надзвичайне відчуття — допомагати тим, хто зараз на фронті.

Гурту потрібна допомога небайдужих

Весь необхідний для виготовлення сіток матеріал волонтери купують за власні кошти. Сильно допомагають їм в цьому і небайдужі люди. Зокрема, педагогічний колектив Балаклійського педагогічного фахового коледжу передав гроші на придбання спанбонду. Величезний вклад робить і жителька Балаклії Дар’я Білоус, яка активно поширює інформацію про гурт в соціальних мережах та закликає допомагати волонтерам у придбанні матеріалів.

ДОПОМОЖИ НА МАТЕРІАЛ ДЛЯ СІТОК ЗА ПОСИЛАННЯМ:

https://send.monobank.ua/jar/A6gutK2A8E?fbclid=PAAaYWZtJ_A7rfYpoMlUci07f4aJyGljE9VIlYtOUxplYyDEiBRiORr2ccU2g

send.monobank.ua

Безпечний переказ коштів
Надсилайте безкоштовно та безпечно кошти
 Знаючи, що є потреба в матеріалах, вона сама організувала роботу серед своїх однокурсників та друзів, — розповідає Ліана. — Через соціальні мережі вона збирає кошти. Буквально на днях купила рулон спанбонду. Тобто у нас є матеріали. І є замовлення, які постійно надходять. Зокрема, від військових Бахмутського та Куп’янського напрямків. Потрібні лише люди, які допомагатимуть у виготовленні сіток. Не обов’язково приходити щодня. Не обов’язково на цілий день. Приходьте на годину чи дві. Скільки є часу. Адже для наших військових це буде велика допомога.

Адреса, де розміщується волонтерський гурт: пл. Казмірука, 4, 1 поверх. 

Контактний телефон (099) 3051632 Ліана

ТЕБЕ ТУТ ЧЕКАЮТЬ!!!