Волонтери “БАжаємоМиру” відбудовують села Балаклійщини

Завжди важливо, коли поряд є ті люди, яким не байдуже. Які за будь-яких умов готові допомогти та підтримати. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну кількість тих, то постраждав і потребує допомоги, зросла в рази. Тому неможливо переоцінити важливість благодійних організацій. Таких, як громадська організація БАжаємоМиру, яка спрямовує всі свої ресурси на надання підтримки тим, кому вона дійсно потрібна.

Відновлення сіл Балаклійщини

Села Балаклійщини перебували під російською окупацією протягом довгих шести місяців. Майже весь цей час довкола точилися запеклі бої, внаслідок яких чимало будинків було знищено та пошкоджено.
Велика кількість мешканців цих сіл і по сьогоднішній день змушені проживати у частково зруйнованих будинках. Хтось з цих людей є пенсіонером, хтось людиною з інвалідністю. А хтось втратив через війну роботу і тому не може ані забезпечити свою родину матеріально, ані відбудувати власне житло. Саме на таких людей звернула увагу громадська благодійна організація БАжаємоМиру.

— Два місяці тому ми почали навчання в інкубаторі, — розповідає голова правління організації Богдан Первачук. — Це навчання організував Благодійний фонд Rescue now. В цьому інкубаторі нас вчать, як займатися волонтерством правильно. І як досягати максимального результату.
Ідея проєкту під назвою “Відновлення сіл Балаклійщини” народилася саме під час навчання команди в інкубаторі. Учасники громадської організації зрозуміли, що мають допомогти тим людям, які втратили своє житло і не мають можливості самотужки відновити його.
— Я цим живу, — пояснює Богдан Первачук. — Займаюся волонтерською діяльністю з перших днів війни. У квітні з іншими хлопцями волонтерами навіть потрапив в полон. Всі залишилися живі, і це найголовніше.

Кому буде надано допомогу?

Щойно Богдану та його однодумцям прийшла ідея відновлення пошкоджених будинків, вони одразу взялися до її реалізації. Волонтери здійснили детальний моніторинг ситуації в кількох населених пунктах та обрали для реалізації проєкту село Норцівку. Саме в цьому селі відсоток руйнувань виявився найбільшим. При цьому чимало мешканців не поїхали з села, а так і продовжували жити на руїнах.
Волонтери прийняли рішення, в першу чергу, допомогти тим людям, які не здатні впоратися з ситуацією самі та не мають, в кого просити допомоги. Це малозабезпечені сім’ї, люди з інклюзією та пенсіонери. Всім ним допомога була потрібна невідкладно, і не було більше нікого, хто міг би її надати.

Які плани благодійної організації?

Командою Богдана Первачука був складений план допомоги, згідно з яким протягом наступних трьох місяців з моменту старту проєкту буде відновлено 6 домівок, а 13 людей отримають відремонтоване житло. Умови проживання цих людей будуть поліпшені, вони знову зможуть відчути себе по-справжньому вдома.
Проте Богдан сподівається, що згодом допомогти вдасться значно більшій кількості людей.

— Я впевнений, що нам все вдасться, — каже волонтер. — І можливість допомагати різним людям тільки зростатиме. На сьогодні наша команда складається з приблизно 35 волонтерів, 7 з яких проходять навчання в інкубаторі. Проте нам багато допомагають і місцеві підприємці, і інші мешканці Балаклії.

Сам Богдан намагається долучити до допомоги постраждалим якомога більше жителів Балаклії та навколишніх сіл. Він впевнений, що об’єднавшись, люди здатні впоратися з усім без виключення. І своєю щоденною діяльністю він доводить, що так воно і є.

Якщо ти маєшь можливість допомогти своєю працею, грошима та іншими можливостями людям, які залишилися в біді  дзвони 095-606-6910.

Тільки ти сам маєш зробити світ кращим!