Як правильно обирати взуття для дитини

Подивіться, як ніжки малюка відрізняються від наших! А це все тому, що вони ще не сформовані і в основному складаються з хрящової тканини. А жировий шар, що знаходиться на стопі дитини, знижує больову чутливість і тому діти відчувають біль, коли взуття їм тисне, тим самим, деформуючи його стопу. І це триватиме приблизно до 6 років, доки стопа не «окостеніє». Тому необхідно регулярно, раз на кілька місяців вимірювати дитячу ніжку, щоб не допустити того, що дитина ходитиме в занадто великому або навпаки маленькому взутті.

Вибір матеріалу

При виборі дитячого взуття, перше, на що потрібно звертати увагу, це матеріал, з якого це взуття виготовлене. Якщо вибирати щодо гігієни, а так само довговічності, то, безперечно, найкращим матеріалом є натуральна шкіра. Вона чудово розтягується, пластична, сприяє доступу повітря, а також випаровуванню вологи.

Але зараз виробляється досить багато матеріалів, які за своїми властивостями ні в чому не поступаються шкірі. Вони надійні, “дихають” і здатні витримувати великі навантаження. Це так звані ВТМ чи високотехнологічні матеріали. Відмінний клімат усередині дитячого взуття досягається шляхом використання спеціальної мембрани, яка не пропускає воду, а лише повітря усередину. Добре, якщо внутрішня поверхня теж буде з натуральних матеріалів, наприклад, вовни або шкіри ягняти.

 Підошва

Також перевіряйте, щоб підошва не була слизькою. Для цього варто вибирати взуття, у якого підошва рифлена. При цьому у якісному взутті для дітей підошва буде легкою. До того ж у сучасних черевиків вона приварена і невіддільна від верхньої частини взуття.

Щоб дитині було зручно утримувати рівновагу, взуття повинно мати досить велику поверхню. Усі фахівці сходяться в одному – у дитячого взуття неодмінно має бути невелике каблучок. З його допомогою у дитини формується хода, і це  не дає можливості завалюватися назад. Висота такого каблучка не повинна бути більшою за 5-7 мм.

Супінатор

Щоб забезпечити здоров’я дитячим ніжкам, перевіряйте наявність у взутті супінатора. Він забезпечує фізіологічну фіксацію стопи і знаходиться на внутрішньому краї підошви. Ця вимога обґрунтована, адже саме супінатор формує правильне склепіння дитячої стопи, а якщо його немає, то можливий розвиток плоскостопості. Але він не повинен бути яскраво виражений, інакше це призведе до порушення розвитку дитячої ступні.

Перед черевика та задник

Зверніть увагу на задник взуття дитини. Він обов’язково має бути цілісним, ніякі вставки та вирізи неприпустимі. Тільки в такому разі взуття фіксуватиме стопу малюка у правильному положенні. Так само у задника має бути закруглений верх, і він неодмінно має бути жорстким.

І не забувайте, що на відміну від дорослого, у дитячого взуття має бути регульована застібка та широкий перед. Занадто вузький перед може спровокуватио деформацію пальців та розвиток артриту.

Правила вибору

Помічено, що до вечора ноги стають трохи більшими, ніж вони є вранці – вони ширші та довші. Тому краще вирушати за покупкою у другій половині дня і міряти потрібно обов’язково стоячи.

Фахівці вважають, що відстань між носком взуття та дитячими пальчиками повинна бути близько 0,5-1 см у літньому взутті та приблизно 1-1,5 см для зимового взуття. Наприклад: сьогодні ваш малюк ходить у взутті 25 розміру і ось вони зграї йому маленькими. Рекомендується вибирати 26 чи 27 розмір. Орієнтовний запас буде 5-10 мм, а це сприятиме оптимальному розвитку та формуванню дитячої стопи протягом цього сезону. Ну а якщо ви купите 28 розмір, то запас складатиме 15 мм. А це вже не багато тому як: по-перше, супінатори (як поздовжній, так і поперечний) будуть зміщені, тому працюватимуть не зовсім за призначенням.

Тому втрачається сам сенс покупки правильно ортопедичного взуття з профілактичною метою. Ніжка дитини в такому взутті буде в погано зафіксованому положенні всередині черевика, а це призведе до натирання мозолів та збільшення ризику можливих травм. Такий вибір перешкоджатиме правильному розвитку дитячої ніжки. По-друге: то заради чого ви робили цю покупку, зовсім не виправдовує себе. До початку наступного сезону ніжка малюка виросте приблизно на 3 розміри і вам все одно доведеться купувати нові черевики.