За 4 роки у Харкові збудують нові станції метро

Кредитний рейтинг Харкова дає змогу втілювати нові інфраструктурні проекти. Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов в інтерв’ю телеканалу НАШ.
“Я дуже багато працюю з міжнародними фінансовими інституціями, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк. Ми розпочинаємо будівництво метрополітену, 320 мільйонів євро. У Харкові дві станції ми починаємо будувати, чотири роки термін”, – розповів градоначальник.
Коли закінчаться тендерні процедури та розпочнуться будівельні роботи, Терехов не сказав. Водночас він обіцяє, що рухомий склад метрополітену повністю оновлюватимуть. У підземці підуть прохідні потяги.
“Найцікавіше, що за кошти Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку ми повністю оновлюватимемо рухомий склад метрополітену. У нас не буде більше окремих вагонів у складах метрополітену, у нас будуть повністю прохідні вагони. По-перше, це зручно, тому що ти заходиш, можеш по ходу руху переміщуватися і ще одне, в умовах коронавірусу величезні простори — наша з вами безпека, менша за інфекції», — пояснив мер Харкова.
Попри те, що метрополітен дотують, тариф залишиться на рівні 8 гривень, запевнив Терехов.
“І ще одне — асинхронні двигуни (двигун, який накопичує електроенергію). Це можливість утримання тарифів, бо якщо ми візьмемо 8 гривень тариф, то найбільша питома вага в тарифі займає витрати на електроенергію”, — повідомив градоначальник.