Збережи своє життя та своїх близьких

Минуло вже пів року як наші славні ЗСУ звільнили Балаклійську громаду від російських окупантів. Зараз наша земля приховує багато небезпечних предметів, які можна знайти в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається при найменшому зовнішньому впливі: ударі, вібрації, терті, нагріванні. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загроз і врятувати життя.

Не йдіть цього року на цвинтар

Традиційно після Великодня християни йдуть на цвинтар, щоб пом’янути своїх покійних родичів і друзів.

Зараз до переліку кладовищ Харківської області увійшли всі кладовища Балаклійської ОТГ, відвідування яких заборонено через високу мінну небезпеку.
Тому цього року переконливо закликаємо жителів Балаклійської громади не відвідувати цвинтарі! На території кладовищ багато вибухівки!
До цих закликів можливо віднестись по різному. Але, кожного тижня в нашій громаді хтось підривається на мінах. Задайте собі одне питання: Чи хотіли ці люди, які загинули, або в найкращому випадку стали каліками, такої долі? Чи хотіли цього їх рідні?

Тому ще раз закликаємо Вас будьте дуже обачні.

Причини нещасних випадків

Головними причинами нещасних випадків є грубі порушення елементарних правил безпеки: спроби підняти чи наступити, перемістити чи розібрати, ударити по них, кинути у відкритий вогонь чи воду.


Іноді заміновані малопомітні місця, такі як береги річок, лісопаркові зони, дитячі майданчики, колодязі. Також ворог ховав вибухові пристрої в будинках, маскуючи їх під предмети побуту та навіть іграшки.

Міни поділяються

За призначенням міни поділяються на протитранспортні та протипіхотні. Останні відрізняються формою, кольором і розміром. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів, але найбільш поширеними є пластикові або металеві корпуси. Міни ніколи не встановлюються окремо. З часом вони іржавіють і змінюють колір. Але це може зробити їх більш небезпечними для людей. За фактором ураження міни поділяються на осколкові та фугасні.


Останні вибухають внаслідок надмірного тиску, вибухової сили. Це натискні міни: вони вибухають, щойно на них наступає людина.
Осколкові можуть завдати шкоди внаслідок розриву корпусу міни або розброду елементів всередині вибухового пристрою. Як тільки хтось торкнеться розтяжки, вона миттєво вибухне.

Знову наголошуємо! Будьте пильними та обережними. Завжди уважно стежте за своїми ногами та уникайте місць, де не ходили люди.

Бережіть себе та своїх близьких!