Зеленський підписав «закон про олігархів»

Володимир Зеленський пообіцяв, що відтепер усі економічні гравці будуть рівними перед законом. Громадян заноситимуть до реєстру олігархів, якщо вони задовольнятимуть бодай одному з чотирьох встановлених критеріїв.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про олігархів, який, за його словами, докорінно змінить відносини між великим бізнесом та політиками.


“Демократія – це закон і рівність. Тепер усі економічні гравці будуть рівними перед законом і не зможуть купувати для себе політичні привілеї. Зламати закон не дамо!”, – написав Зеленський у своєму мікроблозі в Twitter.

Повністю закон називається “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”. Його було прийнято з ініціативи Зеленського Верховною радою 23 вересня. На підставі цього закону Рада національної безпеки і оборони (РНБО), підконтрольна президентові України, прийматиме рішення про визнання олігархом громадянина та внесення його до спеціального реєстру.

Згідно Закону олігархами слід вважати громадян, які мають як мінімум три з чотирьох ознак, а саме: беруть участь у політичному житті, мають значний вплив на ЗМІ, а також мають активи, підтверджена вартість яких перевищує 1 млн прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (понад $85 млн у перерахунку).