На Харківщині стартував сезон полювання: що потрібно знати мисливцям

Розпочався сезон полювання на пернату дичину. Він стартує з 7 серпня і триватиме до 26 грудня. Про це повідомляють у Державній екологічній інспекції. Мисливців закликають бути обережними під час поводження зі зброєю і нагадують основні правила безпеки.

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» в цьому році встановлено такі терміни проведення полювання:

  • на пернату дичину (гусей, норця великого, качок, лиску, куликів) – з 16:00 7 серпня і до 28 листопада 2021 року включно;
  • на голубів, перепела – з 16:00 7 серпня і до 5 листопада 2021 року включно;
  • на фазана – з 2 жовтня по 28 листопада 2021 року включно.

При цьому індивідуальне полювання на самців мисливських копитних тварин (кабана, оленя благородного, оленя плямистого, лань європейську) передбачено з 1 серпня поточного року до 31 січня 2022 року.
Полювати можна в певні дні. А саме: на пернату дичину – в суботу, неділю і середу; на парнокопитних під час індивідуального полювання – усі дні тижня.

Мисливець зобов’язаний мати при собі посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільну картку, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. Під час полювання із собаками мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт.

За порушення правил полювання: адміністративна відповідальність – стаття 85 Кодексу України про адмінправопорушення, та кримінальна – стаття 248 Кримінального кодексу України. Порушник також сплачує збитки. До прикладу, за незаконно добуту або знищену куріпку сіру мисливець повинен бути сплатити 2000 гривень, голуба, качку, кулиску, лиску чи перепілку – 1000 гривень.