В Балаклійській ОТГ завідувачка дитячого закладу отримувала зарплату за неіснуючих працівників

Завідувачка одного з дитячих закладів Балаклійської територіальної громади Харківської області організувала фіктивне працевлаштування осіб.

Псевдоробітники працювали лише на папері, а заробітну плату за них отримувала керівниця закладу, повідомили  у відділі комунікації ГУ НП України в Харківській області.

Низку санкціонованих обшуків за місцем мешкання завідуючої дошкільного навчального закладу та її фіктивних підлеглих провели 21 січня. Обшуки проводилися в рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

За адресою проживання керівниці закладу вилучили близько 20 тис. доларів та 200 тис. грн, у псевдоохоронця дитячого закладу – близько 35 тис. доларів, 5 тис. євро, 500 тис. гривень та близько 2 тонн металобрухту. Як виявилося, чоловік замість охорони садка займався незаконним обігом металобрухту, що є злочином за ст. 213 (порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом) Кримінального кодексу України.

Ще у одного з фігурантів вдома вилучили наркотики, які він зберігав для власного вживання, що є злочином за ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває, вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру.