Війна в Україні може викликати глобальну нестачу продовольства

Про це заявила голова Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала. Вона висловила занепокоєння тим, що через війну може бути порушено або зірвано термін посівних кампаній. Також можливий дефіцит посівного матеріалу, добрив та людського ресурсу.

Як наслідок – погані врожаї та підвищення світових цін на продовольство. У свою чергу підвищення цін на продукти харчування через війну, яку розв’язала росія на території України, може спровокувати голодні бунти в бідних країнах.

Внесок України у світовий продовольчий ринок, наприклад, у 2021 році еквівалентний харчування близько 400 млн осіб, за винятком населення своєї країни. Тому та обставина, що Україна, хай навіть тимчасово, вибуває із глобального світового обороту продовольства, може призвести до гуманітарної катастрофи.

35 африканських країн залежать від продовольства, яке імпортується з Чорноморського регіону, додавши, що росія та Україна відповідають за 24% світових поставок пшениці. Більше того, Україна зазвичай забезпечує 50% пшениці із фонду Всесвітньої продовольчої програми при ООН.