Базові опції та комплектація токарних центрів з ЧПК

Токарні верстати з блоком ЧПК складаються з системи приводів та двигунів під контролем спеціальних програм, записаних у чипі. Автоматизовані центри обладнані револьверними голівками для заміни інструментів без втручання людини.

Використовуються токарні верстати для обробки обертальних поверхонь сферичної, конічної чи циліндричної форми, а також нарізання внутрішньої різьби. Перевагою апарату з ЧПК є його висока точність. Для малосерійної обробки металічних виробів можна замовити токарні верстати з чпк на сайті виробника, обравши з широкого каталогу центр з потрібними характеристиками під конкретну задачу.

Які базові опції може мати токарний верстат з ЧПК

ЧПК

Спершу потрібно визначити, якими базовими опціями та характеристиками буде оснащено верстат. До основних функцій механізму відносять:

  • найбільша довжина деталі для обробки (XL, L);
  • тип та розмір патрону (A, B, C);
  • наявність приводу (M);
  • наявність протишпинделю (S);
  • можливість обробки осі Y (Y).

Промисловий токарний верстат з ЧПК дозволяє виконувати ротаційне витягування виробів з кольорових та чорних металів. Для цього використовуються жорсткі швидкоріжучі інструменти з твердих сплавів. Додаткові опції дозволяють обробляти більший спектр деталей.

Максимальна довжина

Маркування L чи XL свідчить про габарити станції та її можливість працювати з довгими прутами. Зазвичай, перед тим як замовляти у виробника верстати Smec, покупець вже знає, якого розміру продукцію він буде виробляти. Додайте до параметру довжини 30-50 мм та виходячи з цього обирайте модель з потрібним показником L.

Типорозмір патрону

Патрон токарного верстата з ЧПК це елемент для затискання заготовок у шпинделі. Максимальний діаметр виробів, що станція може обробляти, має маркування від A до C. Розмір патрону обчислюється в дюймах. Окрім діаметру, патрони вирізняються типом – закриті чи наскрізні, від чого залежить можливість просування заготовки.

Привідний інструмент

Маркування М свідчить про наявність приводу, що дає можливість використовувати токарний верстат в якості оброблювального центру. Привід монтується на револьверну головку, дозволяючи приєднати свердла, фрези та мітчики. Наявність приводу дозволяє виконувати фрезування площин та пазів, висвердлювати співвісні отвори різного діаметру, обробляти поверхні під кутом та нарізати різьбу.

Контр-шпиндель

Наявність протишпинделю на токарному центрі, що відзначається позначкою S, означає можливість агрегату обробляти деталі зі зворотного боку. Обробка деталі з двох боків дозволяє виконувати більш точні операції та економити час.

Обробка по осі Y

Маркування Y розширює можливості верстата з ЧПК. Воно дозволяє виконувати лінійне фрезування та неосьове свердління. Найбільш поширеним прикладом цієї  функції є контровочні  отвори на гайках.

Критерії вибору токарного верстата з ЧПК

Смек

Визначившись з базовими параметрами та комплектацією станції з ЧПК, ви можете побачити в каталозі декілька моделей, що відповідають вимогам. Обирати серед них слід виходячи із оптимального для вашого виробництва співвідношення точності та швидкості. Швидкість циклу обробки має велике значення для окупності верстата, тоді як висока точність дозволяє випускати більш складну продукцію.