Гермомішки — призначення та вибір

Збираючись у похід, важливо подбати про правильне зберігання всіх речей. Адже вони можуть забруднитися, чи найгірше — намокнути під час дощу та стати непридатними до використання. Захистити речі від вологи та зовнішніх впливів допоможуть гермомішки. Це спеціальні ємності, які можна розмістити всередину рюкзака. Вони виготовляються з вологовідштовхувальних тканин, та надійно захищають ваші речі. Купити гермомішки в Aquamania чи інших магазинах може будь-хто. Адже такі аксесуари для походів коштують зовсім недорого, та представлені в дуже широкому асортименті. Але спочатку — поговоримо про те, як вибрати гермомішок правильно.

Переваги та особливості гермомішків

Перша особливість такого аксесуару, яка є зрозумілою вже з назви — це герметичність. Мішок щільно закривається, не пропускаючи забруднення та вологу в всередину. Аксесуари такого типу виготовляють з вологовідштовхувальних тканин. До прикладу, полівінілхлориду чи поліестеру, покритих спеціальним просоченням.

Зверніть увагу: оскільки на поверхні тканини гермомішка найчастіше є спеціальне просочування, такі аксесуари, у більшості випадків, не можна прати у пральній машині та з додаванням звичних мийних засобів. Тому обов’язково ознайомтеся з рекомендаціями виробника конкретної моделі гермомішка, перш ніж чистити її.

За видом, гермомішки діляться на:

  • Власне гермомішки — аксесуари, виконані в формі мішка, який закривається спеціальною тасьмою зверху. Їх можна носити окремо, або розміщувати у похідному рюкзаку, сумці. Найбільш популярний вид.
  • Герморюкзаки — мішки, виконані у формі рюкзака. Вони мають спеціальні лямки, завдяки яким їх можна носити за спиною — це дуже зручно. Вони чудово підійдуть для активностей, де є велика ймовірність намочити речі. Наприклад, для сплавів на байдарках. Також герморюкзаки можна носити в дощову погоду в умовах міста.

Також гермомішки відрізняються між собою за внутрішнім об’ємом:

  • 5 л — найкомпактніші варіанти. Зазвичай їх купують для того, щоб зберігати всередині аптечку, гаджети та зарядні пристрої до них, аптечку, документи та інші необхідні речі. Зазвичай, компактний гермомішок не носять окремо — лише помістивши його в рюкзак або сумку.
  • 10 л — доволі місткі аксесуари, в які, окрім необхідних дрібниць на кшталт аптечки, можна помістити спальний мішок чи змінний одяг. Вдалий вибір для нетривалих походів.
  • 15-20 л — місткий варіант, який є незмінним у багатоденному поході. Сюди поміститься, одночасно, і аптечки, і ваші гаджети, і змінний одяг, і спальний мішок.
  • 25 л — варіант для тих, хто подорожує багато та регулярно. Адже всередину такого мішка можуть поміститися особисті речі однієї людини. І йдеться не лише про дрібнички, одяг та каримати, а й запас їжі на декілька днів.
  • 30-50 л — зазвичай такі гермомішки купують для зимових походів. Адже в такі поїздки необхідно брати більше речей та теплого одягу. Але за необхідністю, влітку такі гермомішки теж можна використовувати.

Найбільшими з доступних на ринку є гермомішки на 70 л. В них можна помістити усі особисті речі (зі спальником та наметом), посуд, продукти, змінний одяг та багато іншого.

Скажемо декілька слів про переваги гермомішків. Сюди відносимо достатню місткість, зручність під час коротких та багатоденних походів, міцність, надійність та довговічність. Такі аксесуари не промокають, надійно відштовхують вологу та зберігають ваші речі сухими й чистими. Завдяки продуманій конструкції, гермомішки легко брати з собою: вони комфортні та займають мінімум місця.

Завдяки правильно підібраним тканинам, гермомішки не втрачають первинного кольору, навіть перебуваючи на сонці довгий час. А також легко чиститься, швидко висихає ззовні та не потребує особливого догляду. Прослужить якісний гермомішок теж дуже довго: не менше 5-10 років за умов правильного використання.

Гермомішки: підсумок

Якщо ви полюбляєте активний відпочинок на природі, їздите на рибалку, полювання чи сплав на байдарках, обов’язково придбайте гермомішок. Цей зручний, простий аксесуар надійно захистить ваші речі від вологи та бруду. Завдяки великому асортименту, ви маєте можливість підібрати гермомішок необхідної місткості: від 5 до 70 літрів. А також аксесуари необхідної форми — класичні гермомішки чи гермомішки у форматі рюкзака, які можна носити на спині.

Обираючи гермомішок, звертайте увагу не лише на місткість, а й на матеріал виготовлення. Він має бути міцним та надійним, стійким до вологи, довговічним. А також легко піддаватися догляду. Бажаємо вдалого вибору та приємних подорожей!