Вівторок, 16 Червня, 2026
Новини БалакліїНовини Харківської області

Курс долара в Україні різко зростає. Оцінка ситуації Нацбанком.

Курс долара США на українському валютному ринку різко зріс з початку літа, подолавши позначку 41 грн/долар і залишившись на найвищому в історії рівні. У Національному банку України (НБУ) повідомили, як оцінюють ситуацію та які заходи мають намір вжити.

Оцінка НБУ ситуації з підвищенням курсу долара

Як зазначалося раніше, Національний банк розглядає можливість вжиття відповідних заходів для забезпечення стабільності ринку.
Експерти пояснюють рекордне ослаблення курсу гривні на валютному ринку:

  • Під тиском збільшення бюджетних видатків зростання чистого попиту збільшувалося два місяці поспіль, причому більша частина його перетікала в попит на валюту;
    травнева валютна лібералізація;
  • В аграрному секторі спостерігається тимчасове скорочення грошової маси.

У центробанку вважають, що передумови для стабільності валютного ринку зараз є. Зокрема, НБУ розраховує на отримання грошових надходжень від продажу нового врожаю.

«Незабаром почне надходити валюта від продажу нового врожаю, а операції на морському коридорі створять можливості для активного експорту та інших категорій продукції на суму 24 мільярди доларів», — сказали там.

Регулятори також очікують, що США нададуть 3,9 мільярда доларів.

“В результаті міжнародні резерви знову перевищать рівень $40 млрд”, – додали в центробанку.

Як змінюється курс долара США

На початку 2024 року курс долара США становив 38 грн/дол. Відтоді ціна зросла на кілька гривень. На 19 липня 2024 року за рішенням Нацбанку офіційний курс встановлено на такому рівні – 41,42 грн/дол. (-0,04).
У банках та обмінних пунктах курс валют продовжує зростати. ПриватБанк купує 1 долар по 41,05 грн (+0,10) і продає по 41,65 грн (+0,10). Райффайзен Банк купував по 41,30 грн (+0,10) і продавав по 41,62 грн (+0,03). В Ощадбанку вартість 41,30 грн (+0,10) при покупці і 41,85 грн (+0,15) при продажу.

Що ще варто знати?

Нагадаємо, експерти стверджують, що оскільки на початку року ціна для українців становила 37 грн, а за прогнозами Міжнародного валютного фонду середня ціна становить 41 грн, до кінця року її ціна становитиме 41 грн грн плюс 3-4 грн. Тобто до кінця року курс країни до долара США становитиме 44-45 грн.