Нашому земляку-воїну терміново потрібна ваша допомога.

«Щойно я вийду з лікарні, одразу ж знову на фронт, — впевнено каже військовий Дмитро Лємєнта. — До хлопців».

Цілими днями боєць або лежить на ліжку у своїй палаті, або потроху пересувається на візку. Поранення, отримане під Балаклією, виявилося серйозним. Набагато серйознішим, ніж всі попередні.

За вільну та незалежну від окупантів Україну Дмитро бореться ще з 2014 року. Півтора року він воював в АТО. В Іловайську. Отримав три вогнепальні поранення. «В плече, в бік і під серце», — воїн розповідає про це так зневажливо, наче це якась дрібниця.

Війна та поранення

24 лютого 2022 року — в день, який змінив кожного з нас — Дмитро вже о сьомій ранку стояв біля військомату. Рішучий, впертий, готовий іти до кінця. Проте вже 10 березня під Балаклією його боротьба за Україну перетворилася у боротьбу за власне життя та за можливість знову стати на ноги.

«Проти ночі почув звук літака. Вибіг на вулицю. Далі яскравий спалах. І біль. Очі розкрити довго не міг, так засліпило. А як відкрив, дивлюся — поруч стоїть моя ступня, а з неї стирчить кістка. І ще й ворожі ДРГ сунуть. Розумів, що якщо підпущу їх ближче, то мене просто заріжуть. І не тільки мене. Я лежав і відстрілювався. Ще й матюкався, якщо чесно”, — у голосі Дмитра навіть лунає сміх.

Кров собі зупинив сам. Далі допомогли медики з лікарні у Первомайську, куди Дмитра доставили в той же день. Потім — лікарі з обласної лікарні. Відірвану ногу пришили. Потроху боєць навіть навчився рухати нею, ворушити пальцями. За допомоги волонтерів його згодом відправили в Німеччину на подальше лікування.

Тяжке лікування 

“Мій побратим, з яким ми разом воювали, загинув в ті самі дні, — каже Дмитро, і вперше в його словах відчуваються туга і сум. — Поки я був у лікарні, він знаходився у тій самій будівлі. Тільки в морзі. Хлопці знали, але не признавалися мені”.

Внаслідок поранення Дмитро лишився 15,5 см кістки в правій нозі. Потроху, за допомогою німецьких медиків, 5 см відросло. Але щоб компенсувати інші 10,5 см, треба ставити імплант. Спочатку німецькі медики обіцяли, що весь процес лікування займе 3 місяці. Але імплант коштує 2,8 тис. євро, яких у Дмитра немає. І тому доводиться чекати. Німецькі спеціалісти вставлять імплант безкоштовно.

“Попереду ще дві чи три операції, — розповідає воїн. — Лікарі кажуть, що після встановлення імпланту мені треба буде ще розходитися. Але ні. Досить вже. В окопі розходжуватися буду”.

В Балаклійській громаді на Дмитра чекає мати, яка так і не знає, що саме сталося з її сином. Дружина та дочки теж далеко. Український воїн зараз один в лікарні Німеччини і цілими днями лише чекає можливості повернутися до своїх хлопців на фронт. Щоб знову взяти зброю до рук.

Якщо ви маєте змогу допомогти Дмитру, то дайте бійцю можливість знову стати на ноги і зі зброєю в руках далі боронити нашу землю.

Реквізити для допомоги воїну:

4441 1144 6028 7400 Дмитро Лємєнта (карта монобанку)

 

Про кожну надану Вами гривню ми обовязково зробимо звіт. Він захищав нас, тепер наш обовязок допомогти йому.

Дані-інфо особисто поспілкувалися з воїном та підтверджує все вище написане.