Особливості профнастилу: його призначення, різновиди та переваги використання

Серед найпоширеніших варіантів будівельних матеріалів великою популярністю користується профнастил. Це листова продукція з поздовжніми гранями. Вони необхідні для збільшення жорсткості матеріалу, а також поліпшення зовнішнього вигляду. Використовується така продукція не тільки для покрівлі, але й з метою обшивки фасадів будівель, виготовлення огорож та ін. Причиною популярності профнастилу є його привабливий вигляд та доступна вартість серед аналогів. Вибираючи таку продукцію, можна зіткнутися з деякими питаннями, які треба розвіяти ще до того, як визначитися з відповідним варіантом.

Які види профнастилу бувають

Такий матеріал, як профнастил пропонується в широкому різноманітті видів та варіантів виконання. Проте відрізняється продукція не лише за дизайном та кольором, але ще й залежно від її призначення. Профнастил https://forostina.com.ua/profnastil/ поділяється на такі різновиди:

1. Несучий. Такий вид призначений безпосередньо для покрівлі. Він позначається за допомогою літери «Н», а його головна особливість полягає у високому ступені жорсткості. Товщина пропонованих листів для покрівлі складає 1 мм. Щоб збільшити міцність матеріалу, профільовані частини роблять великої висоти. У деяких моделях може бути додаткова борозна, що сприяє підвищенню жорсткості.

2. Стіновий. Його призначення полягає в тому, щоб здійснювати облицювання вертикальних поверхонь, наприклад, обшивка будівель, а також виготовляти різні варіанти огорож. Товщина листа стінового профнастилу не перевищує 0,7 мм, але це не єдина його відмінність від покрівельного різновиду. Висота профілю значно менша, та становить менше ніж 18 мм, що свідчить про низьку міцність та жорсткість. Однак цього цілком достатньо, щоб витримувати навантаження, які впливають на матеріал, що розміщується у вертикальному вигляді.

3. Несуче-стінний. Позначають за допомогою літер «НС», та ще називають універсальним. Його можна використовувати як для виготовлення огорожі, так і для облаштування покрівлі.

Маючи уявлення про те, якими ознаками відрізняється профнастил, не складе особливих труднощів зробити правильний вибір залежно від призначення.

Які переваги експлуатації

За зовнішнім дизайном профнастил поступається металочерепицею, але при цьому він характеризується чималим переліком інших переваг. До них відносяться:

  • простий та швидкий монтаж, що пов’язано із компактними розмірами матеріалу;
  • великі показники міцності та надійності;
  • стійкість до атмосферних впливів. Матеріал не зазнає деформацій від погодних умов, а також зберігає свій зовнішній вигляд тривалий термін експлуатації;
  • великий термін служби;
  • мала вага, що знижає навантаження на крокви.

Ще приваблює профнастил своїми доступними цінами та широкою різноманітністю варіантів. Забудовник має можливість вибору максимально підходящих моделей у залежності від побажань.