Повна свобода пересування з гірським велосипедом
Жоден інший велосипед не втілює у собі почуття свободи та безкомпромісну жагу пригод так, як гірський велосипед. Існує безліч різних стилів гірських велосипедів, і для кожного знайдеться відповідний пристрій.
Довгий час гірські велосипеди (або MTB) були найпопулярнішими моделями. Тим часом їх випередили гравійні велосипеди.
Деякі виробники та винахідники сьогодні стверджують, що вони винайшли гірський велосипед. Іноді це були товсті шини, іноді підвіска вилки, іноді амортизатор рами, який ознаменував народження позашляхового байка. Насправді, цей винахід стався десь у 70-х у США.
Чарльз Келлі виготовив перший «справжній» гірський велосипед у 1977 році, приблизно в той же час стартували перші гонки MTB, в яких пара божевільних кидалася з найкрутіших схилів. Сьогодні MTB — це справжній спортивний засіб високого класу, який постійно оптимізується для конкретних областей використання: для крос-кантрі, велосипедами для ендуро, повністю гоночними велосипедами, велосипедами для фрірайду. Їхній спільний знаменник — позашляхові можливості.
Що залишилося з моменту винаходу гірських велосипедів, так це задоволення та відчуття свободи на двох колесах. Чи це повний або хардтейл, катання на гірських велосипедах — це те, що потрібно справжнім шукачам пригод та любителям екстремальних видів спорту.
Чому у гірського велосипеда широке кермо?
Гірські велосипеди зазвичай мають плоске і дуже широке кермо. Широке кермо дає вам гарний контроль над велосипедом на бездоріжжі. Втім, про аеродинаміку питати не варто. Знову ж таки, є просте емпіричне правило: широке кермо — хороший контроль, вузьке кермо — менший опір вітру. Кермо обов’язково повинно мати нековзаючі ручки.
Міцні якісні компоненти означають більшу вагу
Гірські велосипеди нелегкі. Навіть якщо ви побалуєте себе карбоновою рамою, гірський велосипед важитиме пристойно, тому що рама розрахована на довговічність. Амортизаційна вилка важить більше, ніж жорстка вилка, товсті грубі шини важчі за тонкі. Амортизатор рами та підсідельний штир важать більше, ніж без амортизатора рами та звичайний підсідельний штир. Як бачите, все обладнання, яке робить MTB таким, насамперед додає трохи ваги. З іншого боку, деталі гірських велосипедів міцні та можуть без втрат витримувати великі навантаження, такі як стрибки чи удари.
Де купити в Харкові та Україні гірські велосипеди для чоловіків, жінок та дітей?
Може бути багато причин, через які вам слід перейти на гірський велосипед. Ви мрієте про більший комфорт на нерівних дорогах чи просто хочете по-справжньому помчати вниз схилом? Тоді вам варто відвідати сайт unisport.ua інтернет-магазина Unisport та купити гірський велосипед.