Балаклійський суддя скаржиться до Вищої ради правосуддя через «провокаційне» поповнення мобільного рахунку

Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Володимир Стригуненко поскаржився до Вищої ради правосуддя на втручання в його професійну діяльність.

Стригуненко заявив про два епізоди втручання в його діяльність під час розгляду справи про відвід слідчого.

«Суддя зазначає, що 19 лютого 2019 року він вкотре намагався розглянути скаргу, однак судове засідання знову було зірване незаконними діями скаржниці та іншої особи, які, як і під час засідання 6 лютого 2019 року, ображали суддю та обвинувачували його у скоєнні злочинів. При цьому скаржниця у судовому засіданні викрикувала на адресу судді обвинувачення такого змісту: «Кришуєте ментів», «Ви особисто від ментів берете гроші» тощо», — сказано у повідомленні.

  

Дії жінки суддя вважає незаконними та такими, за які передбачена кримінальна відповідальність за ст. 383 (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) Кримінального кодексу України.

Суддя у повідомленні також звернув увагу на те, що 14 лютого 2019 року на його номер телефону від оператора надійшло повідомлення про поповнення рахунку на суму 100 грн, і «висловив побоювання, що ця обставина може бути використана з метою його компрометації та усунення від розгляду справи».

  

Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину, скоєного стосовно судді.

Джерело: Депо