Чи залишиться смт Донець без тепла?

До нас в редакцію звернулися мешканці смт. Донець, які занепокоєні своєчасним переходом селища на індивідуальне опалення.

На дворі вересень. До опалювального сезону залишилося трохи більше місяця.

З метою розкриття проблеми трохи офіційної частини: «Відповідно до Протоколу робочої наради Балаклійської районної державної адміністрації під головуванням Голови Балаклійської РДА  Масельського С. І.  було прийняте рішення щодо переведення мешканців смт. Донець на індивідуальне опалення у міжопалювальний  період 2018 року від 13.02.2018 року, а також комунальні заклади селища: Донецькі дошкільні навчальні заклади (ясла-садок) № 1, № 2 Донецької селищної ради Балаклійського району Харківської області; Донецькі  ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, № 2; медичні заклади :  амбулаторія загальної практики — сімейної медицини смт Донець Комунального закладу охорони здоров’я Балаклійської районної ради «Балаклійський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Харківської області; стаціонар денного перебування».

Окрім, вищеперерахованих комунальних заходів на індивідуальне опалення слід перевести 104 багатоквартирних будинків.

   

На теперішній час закінчується вже другий міжопалювальний  період, і є велика ймовірність, майже 100%, що мешканці та дитячі заклади селища Донець своєчасно залишаться без тепла. Стару котельну вже порізали та розібрали, а нового не збудували.

Відповідно системи «Прозоро», ми бачимо, що 18.04.2019 року Донецька селищна рада проводило торги на Будівництво вбудованої газової котельні потужністю 2,2 МВт смт. Донець для обігріву Донецьких комунальних закладів на загальну суму 13618777,20 грн. Але торги визнані такими, що не відбулися. Після того нічого не проводилося.

Зі слів місцевих жителів на теперішній час:

— посилено наявний газопровід низького тиску по вулицях селища;

— зроблено обв’язку половині багатоквартирних будинків, а їх 104;

— з трьох газових котельних збудовано тільки одну. За іншими тендера не проведено.

— відсутні проекти по квартирах на підключення газових лічильників та котлів. Відповідно ні в одній квартирі газові прилади не підключені до мережі.

Є ще проблеми. Зі слів донеччан, як раніше повідомляли представники селищної влади на організованих сходах, першочергово планувалося, що мешканці квартир куплять собі газові котли, а проектна документація буде за кошт бюджету. І що на це виділяється з бюджету майже 15 тисяч грн на кожну квартиру. На теперішній час виконавці робіт ходять по квартирах і змушують власників квартир підписувати угоди та сплачувати додатково 15 тис. грн за проект, підключення лічильників і газових приладів. У частини населення селища відсутні такі гроші.

Представник «Харківгаз» казав місцевим, що ці роботи у них коштують 5 тис. грн, але їх до тендеру не допустили тому, що хтось в Харківській обласній державній адміністрації просуває свої «обрані» підприємства.

За нашою інформацією зараз мешканці селища збирають підписи для звернення до президента України.

Хто буде винен в несвоєчасній підготовці селища до опалювального сезону? Чи можливо було на протязі 2 років провести всі необхідні заходи? На сьогодні виникають тільки питання щодо спроможності діючої районної та селищної ради.

Також у місцевих є багато інших питань: Хто порізав та вивіз труби зі старої котельної? Хто розібрав відділення лікарні та куди вивезли будівельні матеріали (цеглу, плити перекриття та інше)? Чому ПЖКГ «Донецьке» подрібнило суму на реконструкцію системи газопостачання на кожен будинок та відповідно не проводило тендер? Та багато, багато іншого.

Ми вважаємо, що правоохоронні органи у найближчому майбутньому знайдуть відповіді на усі питання.

Редакція «Дані-інфо»