Гетерохромія або чому тварини мають різний колір очей

Буває ж таке: у кішки або собаки очі абсолютно різного кольору!

Такий «кольоровий» погляд приковує увагу і надає тварині якусь загадковість. Чим же насправді зумовлене таке унікальне явище? Вчені відповіли на це питання: виявляється вся справа в гетерохромії.

Гетерохромія — це різниця в кольорі райдужної оболонки очей. Крім того, гетерохромією називають часткове фарбування райдужки в колір, відмінний від кольору ока. Різний колір очей у кішок хворобою не вважається, так як різні очі взагалі на зір кота не впливає. З’являється ця аномалія через порушення рівня меланіну в організмі.

  

Гетерохромія буває, як часткова, так і повна. Найчастіше зустрічається в природі повна гетерохромія, коли одне очко у кішечок повністю оранжевого, жовтого, зеленого або золотистого кольору, а друге око — блакитне. Набагато рідше у наших пухнастих домашніх улюбленців зустрічається часткова гетерохромія, коли в інший колір забарвлена тільки певна частина а не все око.

Гетерохромія може бути набутою і у кішок може виникнути в результаті дуже тривалого прийому певних лікарських засобів або цілого комплексу препаратів. Подібне може статися з кішками після перенесеного важкого захворювання, каліцтва, травми.

  

Вроджена гетерохромія — явище спадкове. У молодому віці у кішечок даний вид гетерохромії проявляється не тільки в кольорі очей, а в різнобарвній пігментації райдужної оболонки ока. Вроджена гетерохромія у кішок на все життя.

Варто відзначити, що люди теж мають подібні особливості. Але тварини в цьому «змаганні» залишаються незмінними лідерами.

Не вірите? Переконайтеся самі!

Джерело: Укр Медіа