Громада Савинець на шляху до створення перспективної ОТГ.

Дорогі земляки!

       Наша держава розпочала активні кроки щодо формування спроможних громад, шляхом проведення реформи з децентралізації та передачі повноважень і фінансів на місця.

На даний час створена ініціативна група, яка  проводить роботу щодо створення Савинської об’єднаної територіальної громади (ОТГ). До її складу, згідно перспективного плану, будуть  входити населені пункти Савинської селищної, Морозівської, Залиманської, Веселівської та Вишнівської сільських рад.

   

Савинська ОТГ надасть можливість в першу чергу, спрощення надання адміністративних послуг нашим громадянам, крім того, люди на місцях будуть вирішувати, що їм потрібно, а що є зайвим. Громада зможе самостійно вирішувати такі болючі питання, як створення робочих місць, ремонт доріг та закладів освіти і медицини.  Самостійно без вказівки зверху вирішувати, які заклади необхідні громаді і скільки коштів виділити на їх утримання.

       Адже, у нас є негативні приклади коли по вказівці якогось чиновника закрито відділення Ощадбанку у Савинцях, закривають необхідні нам, простим громадянам, поліклінічне відділення, рентген кабінет та стоматологія. Вже декілька років не працює таке важливе для нашого регіону підприємство, як Савинський цукровий завод, яке з мовчазної згоди керівництва району планують вирізати на металобрухт.

Місцеві ради дані питання не можуть та і не хочуть вирішувати для покращення життя жителів громад. Представники влади всілякими  силами ставлять перепони, щодо створення громад, маніпулюючи інформацією, посилаючись на фінансову неспроможність Савинської об’єднаної громади. Але чи так це саме так?

       Згідно розрахунку асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Савинська ОТГ має верхні показники середнього рівня фінансової спроможності з коефіцієнтом 3,2. І це без залучення додаткових ресурсів , які у нас не використовуються.

Прийшов час громадам самим активно долучатись до розвитку отримавши повноваження та фінанси від держави.

Ми матимемо можливість самостійно залучати інвестиції для створення додаткових робочих місць, посилити контроль за ресурсами (земля, ліс), розвивати туризм та іншу інфраструктуру. Все, що ми з вами вирішимо —  зможемо втілити в життя.

 Давайте активно долучатись та разом розвивати наші громади.    

Автор: Ініціативна група зі створення Савинської ОТГ.