Інклюзивний центр потребує спеціалістів: як допомагають дітям з інвалідністю в Балаклії

   

Організацією інклюзивного навчання в Балаклії займається інклюзивно-ресурсний центр. Щорічно для його потреб в район надходить субвенція у розмірі 200 тисяч гривень. Нещодавно у центрі зробили ремонт, однак у закладі не вистачає спеціалістів.

З якими труднощами в організації інклюзивної освіти на Харківщині стикаються батьки та діти та як їх вирішують представники влади, говорили в етері Суспільного в рамках проєкту «Місцеві».

Світлана Яковенко — багатодітна мати, яка виховує пʼятирічного хлопчика з особливими освітніми потребами, та керує балаклійською громадською організацією «Чарівні діти». На її думку, Балаклія мало пристосована для життя та дозвілля дітей з інвалідністю.

«Наша громадська організація намагається привернути увагу до потреб батьків дітей з особливими освітніми потребами, бо у місті відсутні умови для полегшення життя дітей з інвалідністю. У місті немає нічого: ні адаптивної фізкультури, ні сенсорної інтеграції, ні позашкільних гуртків з інклюзивною формою навчання, майданчиків для дітей з інвалідністю. Діти маленьких міст мають вкрай мало шансів на терапію, діагностику. Ми всі їдемо за такою допомогою до Харкова», — розповіла Яковенко.

Усього у Балаклійському районі працює 31 заклад загальної і середньої освіти та 15 закладів дошкільної освіти, розповіла начальниця відділу освіти Балаклійської райдержадміністрації. В інклюзивно-ресурсному центрі, який займається з дітьми з інвалідністю, не вистачає спеціалістів. На постійній основі в ІРЦ працює тільки завідувач і психолог. Намагаються залучити дефектолога і логопеда.

За її словами, в трьох дошкільних навчальних закладах організували навчання для трьох дітей з інвалідністю.

«У нас виникла потреба. Була велика кількість дітей з затримкою психічного розладу. І саме на базі Балаклійського ДНЗ було створено дві групи на 20 дітей. Саме тут сформовані дітки з затримкою психічного розвитку», — говорить начальник відділу освіти.

«Також у нас є дошкільний Балаклійський навчальний заклад №8, розрахований на 40 ліжок. Тут навчаються діти з порушенням мовлення. З ними працює дефектолог та логопед», — зазначила начальниця відділу освіти Балаклійської райдержадміністрації.

Усього в школах Балаклійського району навчаються 18 дітей в 18 інклюзивних класах.

Автор: Суспільне