Історія Балаклії в її будівлях

   

Можливо, не всі зрозуміли, яку саме споруду сфотографували кореспонденти Балаклійської районної газети у 1940 р. і де вона розташована. Тому зупинюся більш детально на будівлі першого дитячого садка в місті.
На першому фото (з газети) споруда зафіксована з південної сторони. Добре видно галерею-веранду. Під час війни ця галарея була зруйнована, а сама споруда вистояла. На другому фото, зробленому А. Тереником з багатоповерхівки на початку 60-х років, ми бачимо цю ж саму будівлю без веранди з південно-західної сторони.
Після війни дошкільну установу розділили на дві самостійні частини — дитячий садок і дитячі ясла. Садок перевели до колишньої будівлі міської ради (сьогодні «Енергозбут»), а цій споруді 1937 р. будівництва розмістилися дитячі ясла райцентру. Вони відкрилися в 1947 р., а в 1979 р. їх перейменували на ясла № 9. Утримувати стару будівлю в робочому стані було важко, поступово вона набула аварійного стану і у 1992 р. ясла закрили.
Далі аварійну споруду приватизували. Частину відремонтували і до сьогодні використовують в комерційних цілях. Інша частина постраждала від пожежі, деякий час лежала в руїнах, а тепер відбудована і існує під назвою «Дані центр» (на третьому фото).

Автор: Історія Балаклійщини