Конституційність закону про мову: КСУ проведе закрите засідання

   

Конституційний Суд України планує в закритому режимі розглянути 3 листопада справу щодо конституційності закону про мову.

Джерелопроєкт порядку денного засідань КСУ

Дослівно: «Продовження розгляду справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (закрита частина пленарного засідання)».

Деталі: Початок розгляду запланований на 10 годину ранку.

Нагадаємо: 7 липня Конституційний суд України розпочав розгляд подання 51 народного депутата про відповідність Конституції закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Нардепи, які звернулись до КС з конституційним поданням, вказали, що закон про мову не відповідає Конституції і не врегульовує порядок застосування мов національних меншин, а деякі законодавчі положення «фактично означатимуть дискримінацію російськомовних громадян».

Передісторія:

  • 25 квітня народні депутати ухвалили закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого. За це рішення проголосували 278 парламентарів.
  • Повністю проти проголосувала фракція «Опозиційний блок».
  • Російська делегація звернулась до голови Ради Безпеки ООН і попросила скликати засідання через прийняття Верховною Радою закону про мову.
  • 20 травня члени Ради Безпеки ООН проголосували проти проведення засідання, ініційованого російською делегацією щодо українського закону про мову.

Автор: Українська правда