Лісникам з Балаклії повідомили про підозру у розтраті державного майна на суму 5,5 мільйонів гривень (фото)

Прокуратура області повідомила про підозру 11 службовим особам ДП «Балаклійське лісове господарство».

За інформацією Харківської обласної прокуратури, лісники незаконно вирубили 475 дерев, унаслідок чого завдали збитків державі на суму понад 5,5 мільйона гривень.

5 грудня 2019 року правоохоронцями проведено обшуки за місцезнаходженням ДП «Балаклійське лісове господарство» та місцем проживання підозрюваних.

Прокуратурою області повідомлено про підозру  за ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата державного майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчинена за попередньою змовою групою осіб) директору державного підприємства, трьом лісничим, двом старшим майстрам лісу, трьом майстрам лісу. Санкції статті передбачають ув’язнення на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

   

Крім того, ще одному майстру лісу повідомлено про підозру  за ч. 4 ст. 191 КК України (підозрюваному загрожує ув’язнення на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років). А іншому майстру лісу повідомлено про підозру  за ч. 3 ст. 191 КК України (підозрюваному загрожує ув’язнення на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років). Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу та відсторонення від посад.

Слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Полтаві, вже повідомило про підозру у розтраті державного майна на суму 5,5 мільйонів гривень дев’ятьом посадовим особами ДП «Балаклійське лісове господарство».

✔️ Досудовим розслідуванням встановлено: посадовці надавали стороннім особами дозвіл на вирубку деревини цінних порід під виглядом санітарного очищення лісу та в подальшому реалізовували деревину. Такі дії посадовців спричинили збитки державі на суму 5,5 млн грн.

Відбулися санкціоновані обшуки у приміщенні ДП «Балаклійське лісове господарство» та за місцем проживання підозрюваних.

Прокуратура Харківської області