Нашестя тарганів у Балаклії

Зараз усе більш часто до нас в редакцію звертаються жителі нашого міста з наступною проблемою: «Мовляв, жили не сумували, а тут раз — нашестя тарганів. І ось вже від них порятунку немає, діти плачуть і дружина збирається до мами, поки «вусата проблема» не вирішиться». Знайомо? Сподіваємося, що ні.

  

Таргани, за природою своїй, завжди прагнуть збільшити свою популяцію — майже як і будь-який живий організм на нашій планеті. Така їх біологічна функція, яку вони виконують вже стільки років, що нехитро вважати, що ці вусані докучали не лише нашим диким далеким родичам, але і динозаврам. Сучасний тарган став таким тільки завдяки клімату і людству, яке розмножилося і по суті захопило планету. Ми створюємо для себе затишок і придатні, украй комфортні, умови мешкання, які і тарганам дуже-дуже подобаються. Вони живуть в каналізації і комунікаціях будинків, які ми побудували і які ми обслуговуємо.

Ми спробували розібратися з цією проблемою з юристом і представляємо Вам наступну інформацію:

Майже усі багатоквартирні дома в місті знаходяться на балансі КП БРР «Балаклійський Житлокомунсервіс». В квитанціях, які ми усі отримуємо передбачено надання послуг з дератизації та дезінсекції.

Статтею 27 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що у разі ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальних послуг споживач має право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості та/або якості наданих послуг. У разі неприбуття виконавця комунальної послуги або управителя (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) в установлений строк або необґрунтованої відмови підписати акт-претензію такий акт підписується споживачем, а також не менш як двома споживачами відповідної послуги, які проживають (розташовані) в сусідніх будівлях (у приміщеннях — якщо послуга надається у багатоквартирному будинку), і надсилається виконавцю комунальної послуги або управителю (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) рекомендованим листом. Виконавець комунальної послуги або управитель (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) протягом п’яти робочих днів вирішує питання щодо задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або видає (надсилає) споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензії. У разі ненадання виконавцем (управителем) відповіді в установлений строк претензії споживача вважаються визнаними таким виконавцем (управителем).

  

На підставі вищенаведеного необхідно направити до КП БРР «Балаклійський Житлокомунсервіс» повідомлення про виклик представників підприємства для складання акту-претензії, посилаючись на статтю 27 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги». Після чого комунальне підприємство повинно залучити спеціальну службу для усунення проблеми в комплексі.

Тому, у кого є така проблема пишіть і Ви будете почуті.

Редакція «Дані-інфо».