Понад 23 мільйонів гривень у громаду: як Балаклійщина залучає інвестиції

   

Протягом останніх восьми років Балаклійська громада активно залучає додаткові інвестиції завдяки участі у міжнародних та обласних проєктах. Серед них обласний конкурс «Разом в майбутнє».

Завдяки цьому конкурсу на Балаклійщині було реалізовано 105 мініпроєктів. Зокрема, відремонтували школи та дитячі садочки, під’їзди та покрівлі будинків, тротуари на вулицях та парках міста, відновили освітлення вулиць, встановили дитячі майданчики та багато іншого. 

Конкурс проєктів «Разом в майбутнє» без перебільшення став локомотивом для позитивних змін у громадах. 

«Завдяки успішній співпраці небайдужих громадян, активній молоді та досвідченим фахівцям, Балаклійській громаді за роки існування конкурсу вдалося залучити понад 23 мільйонів гривень інвестицій, співфінансування з обласного бюджету складає 10, 8 млн грн, — каже ініціаторка конкурсу, депутатка Харківської обласної ради Людмила Немікина. 
Разом з балаклійцями ми підготували та реалізували 105 проєктів, ще 13 проєктів мають втілити у життя до кінця року. Але найголовніше — люди зрозуміли, що тільки об’єднавши зусилля влади і громади, можна зробити Балаклійщину успішною».

Щоб дітям було тепло, затишно і комфортно здобувати знання, в Балаклійському ліцеї, школі №1, дитячій музичній школі та яслах-садках №4 і №7, а також в Веселівській, Червонодонецькій і Морозівській загальноосвітніх школах замінили старі двері та вікна на енергозберігаючі.  

Також завдяки участі у конкурсі утеплили приміщення Вербівського дошкільного закладу. На території Балаклійського ясла-садку №2 встановили нові яскраві альтанки, а  у Протопопівському і Савинському дитячих садках — ігрові майданчики. 

Крім того, для безпеки дошкільнят, навколо дитячих садків  №1, 4 та 10 звели захисні огорожі. 

Аби маленькі балаклійці мали належні умови не лише для активного розвитку, а й мали якісне харчуванням — у яслах-садках №7, 4, та 10 відремонтували харчоблоки. Стіни й підлоги виклали новою плиткою, придбали сучасні електроплити, раковини, столи, все обладнання з нержавіючої сталі. Відтепер у дошкільних закладах новенькі кухні, до яких не лише приємно зайти, а й комфортно працювати. 

Здійснилася мрія і мешканців ОСББ «Луч», які в рамках конкурсу «Разом в майбутнє», відремонтували під’їзд та заасфальтували прибудинкову територію. Співвласники ОСББ «Еліт-7» — цоколь та відмостки. Жителі ОСББ «Успіх» — облаштували територію навколо будинку та замінили козирки над підїздами, а в с. Гусарівка було замінено систему каналізації в багатоквартирному будинку. 

Щоб дорослі та діти мали змогу проводити час активно і з користю для здоров’я,  у дворах багатоповерхових житлових будинків та у приватному секторі, зокрема по вулиці Соборній, 26 і вул. Центральній, 7 з’явилися сучасні спортивні майданчики. У Балаклійський школі №5 відкрили сучасне волейбольне поле, а в с. Мілова — футбольне. 

А ще почали відроджувати сільські клуби — в с.  Борщівка і с. Червона Гусарівка відремонтували систему опалення, а в клубі с. Вишнева і с. Мілова — замінили старі вікна та двері на металопластикові.

Для зручності мешканців Балаклії на зупинках громадського транспорту встановили вісім сучасних павільйонів.

У цьому році переможцями конкурсу «Разом в майбутнє» стали ще 13 мініпроєктів. Їхній бюджет складає 3 млн 662 тис грн, з яких 1 млн 831 тис грн — кошти з обласного бюджету.

“Дякуючи активним мешканцям громади та ініціативним групам Балаклійської районної спілки ветеранів Афганістану, районної спілки жінок «Солідарність», громадської організації інвалідів, багатодітних родин, родин дітей інвалідів, батьківської раді Балаклійського дитячого садка №4, № 8 та школи №2, дитячого клубу олімпійського тхеквондо «Харді», ОСББ «Еліт-7» і №26, будинкового комітету гуртожитку № 2 про пров. Нижньо-Садовому, громадської організації «Вдача», «Бригадирівчанка» та «Шевелівська слобода» ми робимо Балаклійщину успішною”, — підкреслила Людмила Немикіна.

Проєкти мають втілити у життя до кінця цього року.

Довідково. Конкурс мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» започаткований Харківською обласною радою у 2011 році за ініціативи Людмили Немикиної. Цьогоріч конкурс проводиться вже в дев’ятий раз.  

Метою «Разом в майбутнє» є сприяння територіальним громадам сіл, селищ, міст та об’єднаним територіальним громадам Харківської області у комплексному розв’язанні місцевих проблем соціально-економічного характеру, а також створення умов для підвищення активності громад та налагодження партнерських зв’язків між громадами.

Депутат Харківської обласної ради Л.Немикіна