Про що мовчить Мер

Під таким заголовком ми вирішили розповісти про діяльність Балаклійської міської ради та особисто мера міста Столбового Івана на передодні святкування 356 річниці заснування міста Балаклія.

На протязі останніх 4 років мешканці міста Балаклія спостерігають за відновленням соціальної інфраструктури. Однак, багато питань залишається у мешканців міста до мера та його команди.

Ми бачимо тільки в цьому році продовження облаштування парка Соцмістечка, часткового відновлення тротуарних мереж та дорожнього покриття по вулиці Соборна, облаштування перехрестя по вул. Центральній та Жовтневій та багато іншого. Все це робиться за кошти міського бюджету, однак коштів, як то кажуть, завжди не вистачає.

  

Щоб було зрозуміло нашим читачам дохідна частина міського бюджету сягає лише 50 млн. грн. на рік. Основні статті витрат це оплата праці — 4,5 млн. грн., соціальний захист населення (похоронні витрати, малозабезпечені та інші) — 625 тис. грн,, пільгові перевезення — 400 тис. грн., культурно-мистецькі заходи — 400 тис. грн., ремонт житлового фонду — 3,7 млн. грн., благоустрій міста — 18,3 млн. грн., соціально-економічний розвиток території — 1,2 млн. грн., ремонт та будівництво доріг — 7,1 млн. грн., субвенція до районного бюджету на програми розвитку — 4 млн. грн., інша діяльність у сфері державного управління — 100 тис. грн., інші дрібні витрати соціально — економічного характеру — 9,7 млн. грн.

Взагалі, кажімо чесно, в місті могло би багато чого зробитися якщо б не перепони районної влади. На протязі останніх років районною владою для облаштування нашого міста не бюджетні кошти фактично не виділялися, не дивлячись, що майже всі керманичі районної адміністрації мешкають тут.

Натомість, міська влада робить все для комфортного життя мешканців міста, наскільки вистачає коштів. Багато перепон міська влада бачить у відсутності інвестицій та зупинки бюджетоутворювального підприємства ПРАТ «Балцем», а також в неврегульованості деяких законодавчих актів України щодо виділення бюджетних коштів.

  

Наша редакція не збирається співати «хвалебні оди» міському голові, однак факт є фактом, місто становиться комфортнішим, потихеньку, але становиться.

Багато чого ще б хотілося зробити, однак бюджет не гумовий та й перепон достатньо.З деякими питаннями ми вирішили розібратися та задали відповідні актуальні запитання посадовим особам міської ради.

Як відомо, проблемою всіх населених пунктів України є дороги.

Ось ми і запитали: Чому основна артерія, центральний виїзд до міста Балаклія, по вул. Харківська перебуває  у такому ганебному стані, це ж обличчя міста?

Як вдалося вияснити, міською радою ще в травні поточного року проведено тендер на капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Харківська (від стели м. Балаклія до шляхопроводу). Тендер здійснено прозоро та чесно. Найвигідніші умови дало Ізюмське ШРБУ, яке вже виконувало у місті Балаклія ремонт доріг, яке має на балансі свій асфальтний завод та необхідну техніку, устаткування та кваліфікаційних робочих.  Однак, підприємством — конкурентом, яке теж брало участь у тендері та яке має тільки засновків, директора та бухгалтера і не має відповідної техніки та устаткування, подало до суду, щодо визнання проведення тендерних процедур не законним. У зв’язку із зазначеним, у разі заперечення результатів тендеру, міська рада не може укласти угоду з переможцем торгів та здійснити  фінансування робіт. Слід зазначити, що на вказану проблемну ділянку дороги з міського бюджету виділено кошти у сумі 6,8 млн. грн.

  

Також, з 2014 року не реалізоване важливе питання створення Об’єднаної територіальної громади в Балаклійському районі.

Це тільки деякий перелік перепон, без вирішення яких не можливо подальший розвиток благоустрою міста Балаклія.

На нашу думку, мер міста та співробітники міської ради, не повинні мовчати про ці проблеми, а повинні, доводити інформацію до кожного мешканця Балаклії.

Хочеться пригадати лозунг учасників першої помаранчевої революції: «Разом нас багато, нас не подолати !!!»

Напередодні святкування Дня Незалежності та річниці заснування міста Балаклія редакція Дані-інфо вітає всіх зі святом.

Бажаємо наснаги, здоров’я та процвітання.

Зробимо наше місто кращим. Бережіть себе та своїх близьких. Із шаною до кожного Редакція «Дані –інфо».