Псевдопрацівники банку залишили двох мешканців Балаклійщини без заощаджень.

Потерпіли від рук зловмисників 59-річний чоловік та 58-річна жінка. Загальна сума збитку склала більше 10000 гривень.


До 59-річного мешканця селища Донець зателефонував невідомий та представився працівником банку. Не підозрюючи, що потрапляє до шахрайської пастки, чоловік надав незнайомцю усю необхідну інформацію. Вже через кілька хвилин з картки потерпілого було списано більше 4000 гривень.


У таку ж саму пастку потрапила 58-річна мешканка Балаклії. Жінці повідомили, що її банківський рахунок хтось намагається зламати. Аби зберегти гроші і не потрапити до рук шахраїв, їй необхідно було надати особисті дані, що остання й зробила. Після виявила, що з рахунку було знято більше 6000 гривень.


За вищевказаними фактами відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять заходи щодо розшуку і затримання злочинців.


Поліцейські Балаклійщини вкотре звертаються до мешканців району, будьте обачними, не робіть жодних поспішних рішень, це допоможе зберегти ваші кошти. В разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, негайно звертайтеся до найближчого відділу поліції чи телефонуйте за телефоном «102».


Наприклад, на мобільний телефон власника картки надходить смс-повідомлення про те, що його рахунок заблоковано. Потім надходить дзвінок, де співрозмовник, представляючись працівником банку, повідомляє громадян, що він представник служби безпеки банку. Інформує про те, що з картки хтось намагався зняти гроші і її заблокували. Щоб розблокувати, необхідно уточнити деякі дані, зокрема пін-код та дівоче прізвище матері. Якщо людина надає ці дані, шахраї отримують доступ до рахунку і знімають всі кошти потерпілого.


Щоб не стати жертвою шахраїв ніколи не приймайте рішень під час або відразу після телефонного дзвінка незнайомої людини, не повідомляйте жодної особистої інформації та інформації щодо банківської картки.

   


Співробітники банків ніколи не телефонують клієнтам і не питають у них пін-коди, паролі та інші особисті дані. Попросіть співрозмовника представитися із зазначенням посади. Зателефонуйте до банку, з’ясуйте, чи є в них такий співробітник. Номер гарячої лінії банку є на вашій банківській картці. Відвідайте найближчий офіс свого банку та розкажіть про ситуацію. Повідомте поліцію про можливий факт шахрайства. Якщо в розмові називаються якісь імена близьких, знайомих або друзів, обов’язково зателефонуйте їм.

Джерело: Поліція Балаклійщини