Шановні жителі Балаклійщини!

З настанням пори збирання врожаю люди починають господарювати на городах, подвір’ях та прилеглих територіях. І нажаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, і часто – навіть різного сміття. В такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.         

   Нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності. Особливо небезпечним є спалювання на присадибних ділянках рослин, які були оброблені хімічними речовинами. Найбільшу кількість хімікатів вбирає бадилля картоплі, адже для знищення колорадського жука картоплю щиро скроплюють різними хімікатами, часто навіть не задумуючись про їх склад. А вдихання продуктів згорання цих сполук ще шкідливіше, ніж самих сполук, і може бути надзвичайно небезпечним для здоров’я.              

  

 Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору. Особливо важко локалізувати пожежі на відкритих територіях, де вогонь поширюється дуже швидко.          

 Важливо усвідомлювати, що самовільне спалювання сухої трави, залишків рослинності та опалого листя – це проблема не тільки екологів, рятувальників, а й усіх пересічних громадян, а також органів місцевого самоврядування,  на  яких згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» покладені повноваження у сфері охорони навколишнього природного середовища.          

 В черговий раз нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність.

  

Балаклійський РВ ГУ ДСНС України у Харківській області продовжує проведення рейдових перевірок, спрямованих на недопущення та припинення випадків самовільного спалювання сухих пожнивних решток як на присадибних ділянках, так і сільськогосподарських масивах, а також на сміттєзвалищах та інших об’єктах. Звертаємось до громадян та органів місцевого самоврядування з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля не провокувати такими діями виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Балаклійський РВ ГУ ДСНС України у Харківській області

Виконавчий комітет Балаклійської міської ради