Смерть ненародженого малюка в Балаклійському пологовому будинку.

   

Очікування та народження дитини є найважливішою частиною життя кожної жінки. Коли вона виношує  дев’ять місяців довгоочікуваного малюка та починає  відчувати перейми одразу  звертається за кваліфікованою допомогою. Очікування тільки одні — це поява здорової дитини.

Історія Шилової Марини Юріївни  розпочалась саме так. 27 квітня 2020 року   рано в ранці на 40-му тижні вагітності в неї розпочалися перейми, вагітність та роди були першими. Не гаючи часу одразу була  викликана  «швидка»  і вагітна  прибула до Балаклійського Пологового Будинку. Через карантин маму Марини  не допустили  до родової кімнати. ЇЇ завірили, що все буде добре та відпустили додому. Батько дитини  також був відсутній – він  знаходився за кордоном.

По приїзду  та того ж дня  породіллю оглянули лікарі і  попередили, що пологи  можуть бути тяжкими та довготривалими, через те що перші, ще й вік породіллі 34 роки  (в народі «старородящая»). Було вказано, що пологи будуть самостійні або за акушерською необхідністю. Далі Марину направили з родової кімнати до відділу гінекології, що знаходиться двома поверхами нижче.
Зі слів Марини там  до неї з персоналу лікарні жодного разу ніхто не заходив.
Марина самостійно  підіймалась  з третього  на п’ятий поверх для прослуховування серцебиття малюка.


Того ж дня  на нічне чергування заступила  лікар-акушер Борщ Наталія Костянтинівна .

За  словами Марини вона її не оглядала, а тільки послухала серцебиття.  На  всі питання відповіла, що це не перейми а «передвісники» і вони можуть тривати до 3 діб. Порадила піти спати та ні за що не переживати.
Як заявляє Марина,  перейми були дуже сильні, біль їй приходилось терпіти. Одна поміч — це подушка в котру вона кричала під час них.

Ввечері  породілля  не витримала і пішла благати про огляд, бо перейми були сильні та  часті,  терпіти сил не було ,  відчувалась сильна важкість в животі. На той час  лікарка та акушерки вже спали та «не дуже їй зраділи».

Огляд лікарка все-таки  провела  та  оголосила : розкриття немає, знову таки  порадила йти спати,  нічого не вигадувати  та завіряла, що породілля сама народить,  коли буде час.
Звичайно сну у Марини не було. В  ночі вона  робила спроби домогтися допомоги від персоналу лікарні , просила зробити кесарів розтин, але відповідь від лікарки  була така: «Я у вас там «Ковырятса» не буду и кесарево делать не буду идите отдыхайте. Прийдете в 6 утра….»

Зранку, як каже Марина вона вже не відчувала поштовхів малюка, і коли Борщ Н.К. почала слухати серцебиття, то почала просити її змінювати пози: нахилятися, робити повороти. Потім зробила висновок що  це —  « аппарат  барахлит».

Породілля та її мама почали бити на сполох та телефонувати  до  лікарки, котра  вела   облік, а саме до Щербини Ніни Георгіївни. Питали про те,  що можливо потрібен кесарів розтин, на що вона порадила тільки того лікаря,  котрий може це  зробити. Після цього дзвінка Борщ  Н.К прийшла  до палати та звинуватила породіллю в тому, що вона на неї намовляє.

Коли вже почала збиратися друга зміна, але ще не було іншого лікаря, то  провели ще одну спробу прослухати серцебиття і навіть його помітили. Далі зі слів іншого лікаря, це вже прослуховувалося серцебиття матері з тахікардією.

Наступним  кроком  було зроблені УЗД та поставлено  вирок:
— Дитина мертва.
Що було потім — це жах для Марини. Її відправили на Харків і вона ще 3 доби народжувала мертву дитину.
За час вагітності патологій виявлено не було, вагітність проходила без ускладнень, Марина відчувала себе добре, поганих звичок не мала.

Марина бачила малюка, адже їй повинні за лікарською практикою його показати, вона бачила ,що він не був обвитий пуповиною, ні синього кольору покровів, ні яких зовнішніх проявів патологій вона не помітила.
Редакція «Дані інфо»  також звернулася за коментарями до лікарки Борщ Наталії Костянтинівни телефоном.
З її слів  вона, поки що не може коментувати ситуацію, через  те, що не проведено повністю слідство та немає результатів гістологічного дослідження. Також порадила звернутися до завідуючого пологовим відділенням  Дерев’янко А.М.,  що б він більш компетентно міг пояснити її роботу, але сама нічого коментувати не буде. Також  за словами лікарки,  Шилова Марина погрожує,  тому вона написала заяву на неї до поліції. ( Ця інформація не підтвердилась.)

Зі слів завідуючого   пологового будинку  Дерев’янко Анатолія Миколайовича,  Марина прибула до лікарні не з пологовою діяльністю, а з «передвісниками». Також він завірив, що як вагітна вона отримувала весь необхідний спектр послуг від персоналу. Помилки лікарської в практиці Борщ Наталіії Констянтинівни він не вбачає, і вважає що б хто б не чергував, то врятувати дитину не вдалося б. Також сказав, що розмови про кесарів розтин не було.

Ще Анатолій Миколайович зазначає, що з боку лікарки потрібно було бути більш з теплішим відношенням до пацієнтки.

Також він повідомив що є вже діагноз:  порушення матково-плацентарного кровообігу.

Примітка:  в обмінній карті при виписці зазначено : «УЗД матки без особливостей» (фото нижче)

Відомо, що виданий наказ директора БЦКРЛ в якому черговий лікар акушер-гінеколог Борщ Н.К. притягнута до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани.

Сім’я Марини написала заяву до поліції  та сподівається на чесне провадження справи. В Балаклійському відділі  поліції підтвердили , що   по цій справі розпочато кримінальне провадження відомості внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань ст..140 ч.2 .

Санкція статті передбачає покарання обмеженням волі на строк до п’яти років або до трьох років з позбавлення обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Дані-інфо