Україні показали «антикризовий план» на прикладі Польщі — «теплі» кредити, допомога по безробіттю та підтримка бізнесу

ВВП Польщі впаде найменше у регіоні і відновиться найшвидше

   

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що: «Вся Європа матиме нижчий економічний ріст або більше падіння, ніж ми». 

Матеуш Моравецький на телеканалі «Схід» зазначив, що уряд не байдужий до ситуації з підприємцями в епоху коронавірусної епідемії та підготував фінансову підтримку в цілях збереження робочих місць. Він також додав, що в Іспанії та Франції прибавилося сотні тисяч безробітних.

«80 відсотків компаній отримують підтримку протягом 24-36 годин. Це швидкі темпи. У Польщі дуже мало зростає рівень безробіття», – наголосив прем’єр-міністр.

Моравецький зізнався, що наступні місяці та квартали, безумовно, будуть непростими. Він також заявив, що співпраця уряду з президентом є «неодмінною умовою успішного реагування» на такі ситуації, як ця криза, спричинена коронавірусом.

«Я радий, що співпраця з президентом проходить так добре – навіть при відпрацюванні коштів Європейського фонду реконструкції – це ще близько 300 мільярдів злотих, які надійдуть до Польщі в наступній перспективі», – сказав Моравецький.

Як зазначається у матеріалі 24 каналу ще у березні Польща ввела низку послаблень для бізнесу, щоб підтримати його. Зокрема:

  • Всіх самозайнятих та мікропідприємців (до 9 найманих осіб) звільнили від сплати ZUS, якщо їхній прибуток впав як мінімум вдвічі у порівнянні з лютим. Це аналог ЄСВ в Україні.
  • Введення податку на роздрібну торгівлю відтермінували до кінця року.
  • Оголосили «кредитні канікули».
  • Запровадили безвідсоткові кредити на суму 5 тисяч злотих (1 200 доларів) підприємцям.
  • Держава покривала частину заробітної плати працівникам підприємств, що постраждали від пандемії.
  • Відтермінували сплату податків.

Польща, як країна, де працюють багато мігрантів, особливо українців, продовжила термін дії дозволів на роботу, віз та карток побиту. 

Крім того, ЄС знову надсилає гроші Польщі. Зокрема у березні, коли пандемія лиш наростала у Європі, ЄС розпланував виділення коштів на кожну з країн-членів для боротьби з COVID-19. Цікаво, що на Польщу виділили найбільше суму –7,43 мільярда євро. При тому, що країна була далека від лідерів по захворюванню. Наприклад, на Італію, де на той час захворювання було найвищим, виділили значно меншу суму – 2,32 мільярда євро.

Міністерка фінансів та регіональної політики Польщі заявила, що ці гроші вже і так були зарезервовані за Польщею, як і всі гроші, які виділив ЄС. Просто тепер їх дозволили використовувати на боротьбу з коронавірусом. В країні загалом захворіли 30 701 людей, майже половина одужали, а 1 286 померли. Щодоби проводять близько 20 тисяч тестів. Карантинні обмеження у Польщі почали знімати з 19 квітня. З 13 червня Польща повністю відкрила внутрішні кордони для інших країн ЄС, а з 15 червня – міжнародне авіасполучення. 

Пандемія Covid-19 повинна закінчити майже три десятиліття безперебійного зростання в Польщі. За прогнозами, ВВП у 2020 році знизиться приблизно на 4,25% через порушення економічної діяльності, спричинене карантинними заходами, та безпрецедентним падінням зовнішнього попиту. У 2021 році ВВП повинен зрости на 4%, зумовлений сильним відновленням споживання домогосподарств». – йдеться у Spring 2020 Economic Forecast від Європейської комісії.

Автор: Znaj.ua