Українців змусять носити одяг зі світловідбивачами – деталі нового закону

Закон зобов’язує українців користуватися вночі спеціальними жилетами

   

3 червня Рада прийняла в першому читанні законопроект №2696, який передбачає носіння світловідбивних елементів учасниками дорожнього руху. 

Так, новий закон зобов’язує учасників дорожнього руху не користуватися в темний час доби або в умовах недостатньої видимості спеціальними жилетами зі світловідбиваючими елементами або носити відповідний одяг.

Для вступу законопроекту в силу, необхідно, щоб документ ухвалили у другому читанні, потім його повинен підписати президент.

Уточнюється, що водій повинен «перебувати в темний час доби або в умовах недостатньої видимості на проїжджій частині дороги (вулиці) поза транспортного засобу в спеціальному жилеті зі світловідбиваючими елементами, а також забезпечити виконання цієї вимоги пасажирами його транспортного засобу».

Велосипедисти і погоничі тварин зобов’язані в темний час доби або в умовах недостатньої видимості використовувати світловідбиваючі елементи.

Водій мотоцикла повинен бути в застебнутому мотошоломі зі світловідбиваючими елементами.

При цьому посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд, зобов’язані в темний час доби або в умовах недостатньої видимості забезпечити працівників спеціальними жилетами зі світловідбиваючими елементами.

За порушення правил користування ременями безпеки, мотошоломами або спеціальними жилетами зі світловідбиваючими елементами накладається штраф у розмірі 30 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (510 гривень).

Автор: Znaj.ua