В Андрївці засудили залізничника, який допомагав обкрадати ДК «Укргазвидобування»

Суд встановив, що крадіжки конденсату були для працівника залізниці основним джерелом «заробітку»  

На Харківщині засудили залізничника, яки…

За даними Певромайського міськрайонного суду, обвинувачений – громадянин України, має вищу освіту, працює черговим по залізничній станції «Шебелинка» Регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця». Чоловік має на утриманні дитину 2017 року народження.

Встановлено, що на початку січня 2019 року залізничник увійшов до організованої злочинної групи та скоїв низку крадіжок газового конденсату, який належить АТ «Укргазвидобування». Чоловік, зокрема, відстежував прибуття залізничних цистерн із конденсатом та спрямовував їх на віддалені залізничні колії.

Так, 19 січня він дізнався про прибуття з Перещепинського газоконденсатного родовища цистерни із газовим конденсатом для Шебелинського відділення з переробки. Чоловік повідомив про прибуття «товару» спільнику, а працівникам локомотивної бригади наказав відігнати цистерну на віддалену відстійну колію. За деякий час на місце прибули інші члени групи, які привезли знаряддя злочину — шланги, бочки, лом, насос. Злочинці віджали люк цистерни ломом та відкачали з неї 0,8 тонни конденсату.

Аналогічний злочин спільники вчинили й 29 січня. Тоді їм вдалося вкрасти 0,319 тонни конденсату.

До третьої крадіжки залучили оператора Шебелинківського відділення з переробки. Під час зливу цистерни, після комісійного визначення кількості конденсату, чоловік мав залишити у цистерні не менше 15 тонн і під видом порожньої повернути на станцію.

Однак закінчити злочин спільникам не вдалося, оскільки вони були затримані. У матеріалах справи також зазначено, що дві перші партії конденсату у зловмисників були придбані в рамках контрольної закупки.  

   

Також суд встановив, що залізничник за «роботу» отримував частину коштів, яка була для нього основним джерелом доходів.

Суд визнав чоловіка винним у скоєнні злочинів за ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 185, ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у виді п’яти років позбавлення волі з іспитовим терміном у три роки.

Матеріали стосовно організатора групи та інших спільників виділені в окремі кримінальні провадження.

Джерело: Депо Харків