В Балаклії привітали з Днем Перемоги інвалідів війни та учасників бойових дій

   

Сьогодні ми з Балаклійським міським головою Іваном Столбовим відвідали та привітали з Днем Перемоги інвалідів війни та учасників бойових дій мешканців нашого міста.
Сьогодні разом з нами переможну 75-ту весну зустрічають 21 учасник тієї страшної війни, серед них:

Гришко Микола Пилипович,
інвалід ВВВ 1 групи.
Свій бойовий шлях розпочав в 1943 році у віці 18 років. Брав участь у звільненні Балаклійського району.
Микола Пилипович поділився своїми спогадами про те як звільняв рідну землю від нацистів, пройшов з боями Харківську, Кіровоградську, Дніпропетровську, Миколаївську, Одеську області, Тирасполь, Молдавію, Литву, Латвію, Румунію. Перемогу зустрів у Югославії.

Борщ Іван Наумович, інвалід ВВВ 2 групи.
Іван Наумович розповів про свій бойовий шлях. Отримав тяжке поранення. Згадуючи своє бойове минуле Іван Наумович продемонстрував лист, який він надіслав з фронту своїм батькам.

Семенов Петро Андрійович,
інвалід ВВВ 2 групи.
Петро Андрійович має багатий героїчний шлях. Брав участь у бойових діях на Курскій дузі, у звільненні міст Відня, Белгороду, Люботина, Богодухова, Сум, Фастова, Білої Церкви.

Олексій Тимофійович Савченко, інвалід ВВВ 3 групи зустрів гостей разом зі своєю дружиною Кімою Павліною. Вони нещодавно відсвяткували свій 70-річний ювілей подружнього життя.
Олексій Тимофійович воював на Другому Українському фронті, рядовим-мінометником. Звільнював Румунію, частину Угорщини, дійшов до Будапешту, форсував Тису. Після війни продовжив службу у зборйних силах, вийшов в відставку в званні полковника. На сьогодні є старійшеною військової династії Савченків.

Овсепян Айказ Аракелович,
інваліда ВВВ 1 групи.
Вступив на службу 20.08.1941 р., військове звання лейтенант, брав участь в битві за Кавказ, Корсунь-Шевченківської операції, в Кишинівській операції, Умансько-Ботошанська операція, Румунія, Угорщина, Чехословаччина, Югославія. Перемогу зустрів в Австрії.

Ми побажали всім нашим ветеранам довгих років життя, подякували за здобуту Перемогу та передали подарунки акції “Вітальна листівка для ветерана” учнів Балаклійських шкіл разом з продуктовими наборами.
Від теплих слів, щирих побажань, уваги і турботи серця ветеранів сповнювалися вдячністю та радістю. Ветерани щасливі, що їх пам’ятають та відвідують, були дуже раді отримати вітальні листівки та малюнки від наших маленьких балаклійців. Сьогодні середній вік наших ветеранів 95-98 років і задача нинішнього покоління зберегти та передати правду про ратний подвиг цих великих людей своїм нащадкам.
Пам’ятаємо тих, хто віддав життя за наше сьогодення і майбутнє!

Депутат Харківської обласної ради Л.Немикіна