В Балаклії проведено п’яті підсумкові громадські обговорення щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад

20.03.2019 р. о 17.00 годині в Балаклійській міській раді проведено п’яті  підсумкові громадські обговорення щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад на території Балаклійської міської ради. На цей раз на громадських слуханнях прийшло близько 90 людей, яким не байдужа доля рідного краю. Нас знову знімали на відеокамеру представники адміністрації району. Заходи проходять відкрито та прозоро. На цих обговореннях були присутні мер міста Столбовий І.М., депутат Харківської обласної ради Немикіна Л.П.,члени створеної комісії.

Серед позитивів ОТГ усі високі посадовці відзначають доходи місцевих бюджетів, які збільшилися з 68 мільярдів гривень у 2014 році до 234 мільярдів у 2018 році. У зведеному бюджеті за ці роки частка місцевих бюджетів зросла до 51%.

 За даними фонду “Демократичні ініціативи”, підтримку кроків щодо децентралізації висловлюють 43% громадян, а негативно до неї ставляться 22%. У самих ОТГ відсоток підтримки ще вищий: якість та доступність соціальних послуг після об’єднання стали кращими на думку 71%.

Врешті, з такими темпами добровільного об’єднання, не за горами той час, коли доведеться визнати, що ресурс добровільності вичерпано, а відтак, час приймати кардинальні рішення. Терпець реформаторам уривається: небажання місцевих “князьків” позбутися своєї зони комфорту позбавляє майбутнього їх односельців та підриває загальний задум нового, ефективного адміністративного устрою…

За результатами обговорень люди майже одноголосно проголосували за добровільне об’єднання територіальних громад та створення Балаклійської ОТГ, але два чоловіка утрималися та один був проти.

Після того, як балаклійці сказали «Да» Балаклійській ОТГ, тепер будемо чекати рішення депутатів міської ради, а далі справа за прилеглими сільськими радами.

            Закликаємо всіх зайняти активну громадянську і принципову позицію в створенні нашого майбутнього. Тільки від Вас буде залежати наявність доріг, шкіл, лікарень, тротуарів та багато, багато іншого???

 Зробимо разом наше життя кращим.

 Редакція «Дані-інфо»