В Чугуєві платіжки за доставку газу оскаржили в суді

Жителі Чугуєва не згодні платити за транспортування газу і вважають, що тариф сформований необгрунтовано. Щоб не платити за другої квитанції, які почали отримувати всі жителі України, вони пішли в суд.

30 січня адвокат Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов подав позов до Харківського окружного адміністративного суду до «Харківгаз» з вимогою визнати незаконною постанову НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг) і скасувати плату за транспортування газу. Жителі Чугуєва вважають, що розрахунки проводилися необгрунтовано.

Позов подала сестра адвоката, Маргарита Лихачова, яка довгий час проживає в Чугуєві. У січні отримала окрему квитанцію від «Харківгазу», згідно з якою за доставку природного газу повинна заплатити 1,23 гривні. За словами адвоката, люди не повинні платити за транспортування газу, який проходить по трубах, що не належить «Харківгаз».

«Ми вимагаємо, щоб скасували постанову НКРЕКУ в частині визначення ціни транспортування, тобто взагалі щоб скасували цей платіж. Тому що там багато неконкретізірованний витрат. Наприклад, написано» інші витрати «. Які інші витрати закладені в тариф по транспортуванню — абсолютно незрозуміло. Виникає питання, чому за транспортування по трубах, які фактично не належать газовим компаніям, платить все одно споживач. Щоб ставити питання їх обслуговування, брати гроші за їх транспортування, треба розуміти, кому вони прин адлежат «, — заявив Лихачов.

   

Жителів Чугуєва збентежив ще один пункт — формування ціни за транспортування газу, виходячи з обслуговування індивідуальних лічильників.

«Йде нарахування по обслуговуванню індивідуальних лічильників. Але всі ми прекрасно знаємо, що у більшості людей відсутні індивідуальні лічильники. З чого взята така сума? Крім того, закладена оплата газу і палива для власних потреб. Тобто у мене питання, звідки взявся такий розрахунок «, — зазначив адвокат.

Поки позов поданий тільки від однієї мешканки Чугуєва Маргарити. Однак бажаючих взяти участь в судовому процесі у цій справі — чимало. За словами Лихачова, оскаржити плату за доставку газу хочуть і в інших областях. Якщо суд задовольнить позов мешканки Чугуєва, то скасувати плату за транспортування газу можуть у всій Харківській області.

«Тепер чекаємо призначення позову. Як правило, призначають попереднє засідання протягом двох-трьох тижнів. Будемо робити позов масовим. Якщо суд задовольнить позов, це буде стосуватися всієї області, крім Харкова. Тому що там тариф прийнятий іншою постановою — не» Харківгаз » , а «Харківміськгазу» затвердили. ми зараз хочемо подати такий же позов по Харкову, вже є бажаючі оскаржувати. Крім того, до нас звернулися з Одеської та Рівненської громадських організацій, ми пересилаємо копії позовів, щоб по всій Україні скасувати цей платіж за транспо ртіровку «, — підсумував Лихачов.

Ціну за доставку газу розраховують індивідуально, це залежить від використаного обсягу газу в минулому «газовому» році — з 1 жовтня 2018 го по 30 вересня 2019 го. Щомісячний платіж за доставку газу можна розрахувати, якщо поділити обсяг використаного газу на 12 частин і помножити на діючий тариф доставки газу. З 1 січня 2020 року тариф на доставку блакитного палива становить 36 копійок (з ПДВ) за кубометр.