Верблюди псують врожай у селах на Харківщині

   

Жителі Слобожанського та Борщової за 30 км від Харкова скаржаться на верблюдів, які пасуться на їх городах. Тварин тримають на приватній фермі у Слобожанському разом з іншою худобою та іноді випускають на прогулянки.

Відеозаписи з верблюдом, який їсть капусту на городі в Харківському районі, з’явилися у соцмережах цього тижня.

Тварина прийшла зі Слобожанського до сусідньої Борщової, розповіла Суспільному жителька Любов Гармаш.

«Гризуть капусту. Залишилося погризане, яке ми не зрізали. А ті, що більш-менш були, ми їх залишили. Ми рік цим займалися. Розраховували, що в нас буде своя капуста. І для нас це дорого», — говорить жителька Борщової Любов Гармаш.

За словами жителя Слобожанського Рафіка Цугуряна, на фермі живуть понад 30 тварин: «Два верблюди, 11 поні, 26 корів, бики. Багато чого там є. Дуже великі проблеми були раніше, зараз я вже загородився — і все. Питань зараз немає, сюди не заходять».

Замість паркану на фермі — автомобільні шини, за огорожею — верблюди та коні. Власник господарства із журналістами спілкуватися відмовився. Дівчина, яка була поруч з ним, показала у бік камери образливий жест.

Тварини на город Любові Пуляєвої ходять сьомий рік, розповідає жінка.

«Він не слідкує! Зайшли поні, я виганяю. Він йде. Подивився так — і пішов собі далі. А коні-поні бігають у мене по городу, а він йде і все. Перші роки він казав: «Ой ну вибачте…». Ну, Артеме, ну ти купи хоча б мені трішечки суниці ту, що витоптали. «Подавайте у суд». І все», — каже Пуляєва.

У сільраді зарадити набігам копитних на врожай місцевих не можуть, каже Слобожанська сільська голова Ольга Пуляєва: «Людина не реагує ніяк — взагалі. Були штрафи постійні, але він безробітний, платити нічим. Неодноразово бачили, як він у місті Харкові катає на конях, на поні, я так підозрюю, що не безкоштовно».

Місцевий дільничний Олексій Шляхов отримував скарги від селян. Цьогоріч на власника господарства склали два адмінпротоколи за статтею 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою).

«Приїжджали неодноразово до нього різні комісії — і нічого не можуть зробити. У нього є не на всіх тварин, а на кількох є санітарні книжки, відповідні паспорти. Тварини чиповані. Не всі», — сказав поліцейський.

Відповідати за знищений врожай має власник тварин, говорить керівниця зоозахисного об’єднання Олена Кравченко.

«Сільськогосподарські тварини обов’язково мають бути зареєстровані. Якщо зареєстровані тварини на нього — відповідно, можна притягати до відповідальності. Це не тварини пошкодили, це він пошкодив. Людина. Якщо вони не зареєстровані і він не може довести нічим, що це його тварини, то це не його тварини, він не несе відповідальність», — сказала Кравченко.

Автор: Суспільне