Верховна Рада не може призначити вибори мера Харкова

   

У Верховній раді заявили, що вони не можуть призначити позачергові вибори Харківського міського голови через те, що Харківська міська рада не надала їм на розгляд всіх необхідних документів, зокрема довідки про смерть Геннадія Кернеса.

Про це, передає Укрінформ, посилаючись на службову записку Управління у зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування.

Згідно з цим документом, профільний комітет 5 січня доручив розглянути клопотання Ігоря Терехова про призначення позачергових виборів Харківського міського голови. Відповідне управління дало письмову відповідь на адресу голови Комітету: для розгляду питання не вистачає двох документів — копії свідоцтва про смерть міського голови, завіреного печаткою міськради, а також рішення ради про взяття до відома факту смерті міського голови.

«Згідно з пунктом 1 частини одинадцятої статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади у разі смерті — з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт», — роз’яснюють у Верховній Раді.

Джерело