Винесли вирок учасникам Балаклійської організованої злочинної групи

Нарешті засудили учасників організованої злочинної групи, яку створив і очолив майор міліції, відповідний вирок ухвалив Первомайський міськрайонний суд Харківської області.

Суд розглянув кримінальне провадження щодо трьох чоловіків, яких обвинувачували «зловживанні владою», «бандитизмі», «незаконному позбавленні волі», «замаху на розбій», «замаху на умисне вбивство».

Суд встановив, що у Балаклії Харківської області старший оперуповноважений карного розшуку, майор вирішив організувати злочинну групу для того, щоб викрасти і, катуючи, відібрати гроші у місцевого мешканця, який займався обміном валют, скупкою золота і встановлював супутникові антени. Про наявність у жертви до 500 тис. доларів і до 5 кг золота організатори банди повідомив один із її учасників, який був знайомий із жертвою.

   

Організатор розробив план злочину і розподілив ролі. У групи з’явився четвертий спільник, матеріали щодо нього виділені в окреме провадження. Цей чолові, який також раніше працював у поліції, а пізніше – охоронній фірмі, виконував роль водія. Усі члени банди вживали заходів із маскування та приховування зв’язку.

12 березня 2013 року водій банди подзвонив жертві, представився клієнтом і спробував домовитися про встановлення того ж дня супутникової антени у селі Червона Гусарівка Балаклійського району Харківської області, однак жертва відмовилася того дня зустрічатися. Зустріч відкладалася двічі і мала відбутися вранці 14 березня 2013 року.

Однак викрасти підприємця не вдалося, оскільки членів організованої групи затримали 14 березня 2013 року під час скоєння злочину.

Під час судового розгляду обвинувачені винними себе у вчиненні інкримінованих їм злочинів не визнали. Організатор банди заявив, що разом зі своїми спільниками у телефонних розмовах, що зафіксовані слідчими, обговорював не злочин, а організацію пошуків предметів старовини.

У свою чергу під час суду потерпілий зазначив, що на початку березня 2013 року до нього подзвонив працівник балаклійської поліції та, організувавши зустріч із працівниками Управління внутрішньої безпеки, повідомив, що стосовно нього готують злочин. Погодившись діяти під контролем правоохоронців, підприємець у цей же день залишив місто Балаклію та протягом п`яти днів мешкав у місті Харкові. За вказівкою співробітників міліції він повернувся 13 березня 2013 року.

Під контролем слідчих потерпілий кілька разів відкладав зустріч із викрадачами. 14 березня замість потерпілого в автомобіль сів працівник поліції, який видавав себе за підприємця. Членів банди затримали під час нападу на підставну особу.

Вивчивши матеріали провадження, суд, хоч і виправдавши за низкою статей, визнав організатора банди винуватим і призначив покарання – 5 років тюрми з позбавленням спеціального звання «майор». Другого підсудного, який був знайомий із жертвою, суд засудив до 5 років позбавлення волі. Кримінальне провадження стосовно четвертого обвинуваченого суд постанови закрити у зв’язку зі смертю підсудного. Запобіжний захід до набрання вироку законної сили суд вирішив не обирати.

Джерело: Депо