Вітаємо зі святом Великодня!

Великдень 2019 вважається другим найголовнішим церковним святом у вірян після Різдва Христового, і відзначається з особливим трепетом усім християнським світом. У це світле свято завершується Великий піст, під час якого заведено очищатись від гріхів, дотримуватись найсуворіших обмежень в їжі і вимовляти красиві привітання з Великоднем у віршах і прозі.

З суботи на неділю відбувається вечірня служба після того, як буде сходження благодатного вогню в Єрусалимі. Благодатний вогонь відправляють до Києва за допомогою авіатранспорту, а вже після — в усі єпархії Української православної церкви, щоб його змогли торкнутися всі українці.

Після настання 12 години ночі священнослужителі надягають святковий наряд і оголошують: «Христос воскрес!». Після цього починають освячувати все, що християни принесли із собою в пасхальних кошиках: паски, яйця, сир, масло і свічки. Великодній сніданок починають з освяченого яйця і шматочка паски. І лише потім ласують м’ясними та рибними стравами, вітаючи один одного зі святом Пасхи 2019.

Співають дзвони святого храму,
Велика радість: Христос Воскрес!
До свята Паски, хай світлими стануть,
Землі цвітіння і синь небес.
Нехай добро вам зігріє серце,
Любов і віра в душі живуть,
Нехай у вашому домі щастя
Назавжди ангели збережуть!