З 1 листопада 2019 року встановлено заборону на вилов риби на зимувальних ямах

Зимовий період є особливим періодом в рибацькому календарі. Багато рибалок виходять на кригу в пошуках рибацької вдачі. Але для риби цей період характеризується певними особливостями, вона скупчується на певних ділянках водойми, чим і користуються рибалки. Тому для збереження запасів риби вводиться заборона на вилов риби в місцях зимівлі.

З 1 листопада 2019 року встановлено  заборону на  вилов риби та інших водних біоресурсів на зимувальних ямах рибогосподарських водних об’єктів Харківської області до закінчення зимового періоду 2018-19 років (кінцем зимового періоду вважається момент  скресання криги на водоймі).

   

Для того, щоб кожен рибалка зміг ознайомитися з місцями зимівлі риби, і здійснювати риболовлю без порушення вимог законодавства було створено спеціальну інтерактивну Google-карту, яка розміщена на сайті управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області. Карта є у відкритому доступі, і рибалка перебуваючи на водоймі може в онлайн режимі ознайомитися з межами зимувальної ями, оцінити своє місце знаходження відносно місць де діє заборона на вилов риби.

Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області нагадує, що любительський лов риби в зимовий період дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцем снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування не більше п’яти на одного рибалку. Крім того забороняється лов риби у пригреблевих ділянках на відстані ближче ніж за 500 метрів від гребель, та поблизу мостів, які охороняються, в межах режимних зон охорони.

Рибалкам слід дотримуватись Правил рибальства. Адже за вилов риби з порушенням Правил, порушників буде притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності, за порушення передбачено штрафи, конфіскація знарядь та засобів лову, незаконно добутих біоресурсів, а також позбавлення волі до 3х років.

Головні державні інспектори відділу охорони водних біоресурсів»Харківський рибоохоронний патруль» Шкільов Валентин Володимирович, Мовчан Дмитро Олегович.