З 1 жовтня стартує місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухівки

З 1 по 31 жовтня на території області розпочинається профілактична кампанія, спрямована на вилучення з незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин.

Мета заходу — попередити травматизм та загибель громадян внаслідок поводження із небезпечними предметами, а також вчинення злочинів з використанням зброї.

«Ховав для самооборони», «зберігав як сувенір», «збирався глушити рибу» — спроби порушників, у яких було примусово вилучено боєприпаси, виправдатися доводять те, що вони не розуміють загрози, яку становлять для себе та оточуючих.

Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу є кримінальним правопорушенням та, згідно з ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України, караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

   

Право бути звільненим від кримінальної відповідальності дає добровільне роззброєння. У будь-який час жителі Балаклійщини можуть здати небезпечні предмети до поліції, та на підставі ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України уникнути покарання. При цьому незареєстровану мисливську зброю, володіння якою не заборонено законом, можна відразу оформити в особисту власність.

В разі виникнення додаткових питань громадяни можуть звернутися до інспектора з контролю за обігом зброї в сфері дозвільної системи Балаклійського відділу поліції.

Джерело: Поліція Балаклійщини