За добу двоє мешканців Балаклії віддали шахраям за «порятунок родича від тюрьми» 38000 гривень

Не дивлячись на постійні заклики поліцейських бути пильними при спілкуванні із незнайомцями, майже щодня громадяни потрапляють до шахрайських пасток.

 Хибні оголошення в Інтернеті про продаж товарів, за яких «продавці» потребують повну чи часткову передплату; дзвінки від «співробітників банку» із проханням надати свої особисті данні; виграш «призу», за який слід перерахувати відсоток – ці та багато інших схем зловмисників «спрацьовують» із довірливими людьми.Шахраї вдало маніпулюють людськими емоціями, особливо коли перед ними людина похилого віку.

Так, у неділю, 12 травня невідомий чоловік постукав до 76-річної мешканки міста Балаклія. Зловмисник повідомив, що її племіннику загрожує великий тюремний термін, однак цю «проблему» можна «вирішити». Пенсіонерка погодилась та віддала незнайомцю усі заощадження – 20000 гривень.Цього ж дня за цією схемою 83-річний дідусь, думаючи, що рятує родича, віддав шахраю 18000 гривень. 

Наступною жертвою зловмисник обрав 91-річного чоловіка. Але пенсіонер не розгубився, опанував свої емоції, задав декілька ключових питань незнайомцю і зрозумів, що з нього намагаються видурити гроші. Після нетривалої розмови, закривши двері за непроханим гостем, зателефонував родичу запевнитись, що все добре та до чергової частини поліції.

Інформація про події внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, що карається обмеженням волі на строк до 3 років.

Звертаємось до жителів Балаклійського району, шановні громадяни, будьте обачними та обережними, не довіряйте першій-ліпшій людині, перевіряйте сказане незнайомцями, особливо, коли вночі у вашій квартирі лунають підозрілі телефонні дзвінки або на порозі вашої оселі з’являються непрохані гості. В таких випадках варто обов’язково спробувати зателефонувати людині, яка потребує «допомоги» або  до поліції, де начебто перебуває затриманий.