Злочинність серед неповнолітніх — основні причини

   

Діти — ценайдорожче у житті багатьох люблячих батьків. Поки вони підростають і формують свій світогляд для дорослого усвідомленого життя, турботливі мами і тата забезпечують їм належне виховання і захист від зовнішніх загроз.

Однак з незапам’ятних часів існує явище неповнолітньої злочинності, яке залишається актуальною проблемою сучасного суспільства. Багато причини можуть негативно вплинути на неповнолітнього, що приведуть його на дорогу відчаю і злочинів.
      В першу чергу це поганий вплив з боку батьків або інших членів сім’ї, адже самі близькі люди, які оточують дитину, формують її особистість своєю поведінкою і вчинками.
Важкі матеріальні умови можуть послужити хорошою мотивацією для вчинення злочину вже в юному віці. Досить часто це проявляється при відсутності можливості у батьків забезпечити хоча б мінімальні умови для життя, не кажучи вже про запити їх дитини.

Негативний вплив з боку однолітків може погубити підростаючу дитину. В даному випадку під ризиком знаходяться навіть діти з благополучних сімей, якщо батьки не змогли вчасно відреагувати.

Безпритульність або бездоглядність не рідко штовхають дітей на дрібні злочини, адже так вони намагаються привернути до себе увагу або помститися навколишньому світі.


     Неблагополучна обстановка в загальноосвітніх закладах. Якщо адміністрація школи не організовує належного контролю і виховних заходів, ризик появи неповнолітньої злочинності значно підвищується.

Це лише основні найбільш вірогідні чинники, які найчастіше призводять до появи малолітніх злочинців. Бувають і окремі випадки, які складно пояснити конкретним впливом чого-небудь, адже дитяча психіка буває дуже слабкою і нестійкою.
Малолітнім злочинцям притаманне почуття сорому, однак, в ослабленій формі. Також вони часто бувають нестриманими і жорстокими, що ще більше ускладнює їх положення. Хто ж винен? Звичайно, дорослі, адже не змогли забезпечити належну увагу своїм дітям і допомогти їм у скрутну хвилину. Тільки спільними стараннями і розумним підходом можна мінімізувати явище злочинності серед неповнолітніх.

Шановні батьки!

        Для того, щоб Вашим дітям уникнути неприємностей із законом,  Ви завжди повинні знати,  де і з ким спілкується Ваша дитина, як і з ким він проводить вільний час.

        Ні в якому разі не можна залишати дитину сам на сам із своїми проблемами.

Вам необхідно бути вірними друзями та помічниками для своїх дітей у всіх життєвих ситуаціях.

Балаклійський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Харківськійобласті.