В Україні планують повернути техогляд авто з 2022 року

   

В Україні з 2022 року планують повернути техогляд авто в рамках імплементації документів з євроінтеграції. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

“Він повинен бути. Для цього нам потрібно прийняти законопроект. Були пропозиції запровадити його поступово, з перехідними положеннями. Це дозволить не загострювати суспільні настрої. Наприклад, починати з переобладнаних автомобілів, які вперше ввозяться. Вони все одно проходять сертифікацію », – зазначив міністр.

За його словами, особливої ​​різниці немає – техогляд авто або його сертифікація, якщо проводити їх раз на два роки.

«Дотримання транспортних технічних вимог і контролю – це важливо. Але це повинно бути м’яко, щоб не викликати негативну реакцію і опір населення. Тому що багато хто згадує Державтоінспекцію. Там були суцільні черги і за якусь гривню все це продавалося. Так не повинно бути. Ми повинні отримати контроль і доступ до інформації щодо технічного та екологічного стану транспортних засобів ».

При цьому він вказав, що є країни, в яких передбачена кримінальна відповідальність за несправності авто, яка привела до ДТП.

«Мені подобається, як це працює в Європі. За результатами технічного огляду ви навіть отримуєте відео, на якому інженер-лаборант перевіряє всі показники і дає зауваження. До того ж там є певна відповідальність власника або користувача машини, якщо будуть виявлені якісь несправності, а він їх не усунув і через це потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. У деяких країнах за це навіть передбачена кримінальна відповідальність, тому що людина фактично ризикує не тільки власним життям і здоров’ям, але і інших», – підсумував політик.

Що було раніше

Нагадаємо, що обов’язковий технічний огляд особистих автомобілів в Україні скасували в 2011 році. Основною причиною стала тотальна корупція в Державтоінспекції, яка відповідала за перевірку авто.

Відновлення процедури пов’язано з імплементацією Директиви 2014/45 / ЄС. При цьому за виконанням перевірок буде стежити новий орган – Бюро безпеки експлуатації колісних транспортних засобів, замість Державтоінспекції. У Мінінфраструктури впевнені, що процедура техогляду повинна бути прозора і з використанням відеофіксації, щоб уникнути корупції.

Джерело