Як позбутися від тривоги і страху захворіти під час пандемії

Страх захворіти властивий будь-якій людині, особливо на тлі повідомлень про масову захворюваність і в умовах карантину. Але тривога не повинна впливати на життя і заважати в прийнятті рішень. Є кілька простих порад, що можна зробити самостійно, без участі психологів та інших фахівців, щоб позбутися від нав’язливого страху заразитися.

Припиніть уникати свого страху

Єдиний спосіб впоратися зі страхом – подивитися йому в обличчя. Уникнення своїх страхів тільки заважає нам рухатися вперед-воно і викликає у нас тривогу. Але не перестарайтеся. Дотримуйтесь карантинні заходи, робіть всілякі кроки щоб убезпечити себе і робіть тільки те, що здається вам безпечним!

Якщо ви відчуваєте, що починаєте панікувати, відмовтеся від інформації на тему коронавірусу і знайдіть що-небудь приємне або заспокійливе. Якщо пізніше ви відчуєте себе в безпеці, ви можете спробувати знову досліджувати свій страх, роблячи перерви в міру необхідності.

Також позбутися страху або тривоги добре допомагає медитація на уважність. Все, що вам потрібно зробити, це спокійно сидіти і спостерігати за тим, що відбувається. Якщо ви відчуваєте наростаючу паніку, то усвідомте це. Якщо можете, проявіть цікавість. Поспостерігайте за тривогою, звертаючи уваги в першу чергу на власні відчуття і думки, які у вас виникають.

При правильній медитації те, що відбувається оцінюється гранично об’єктивно, без залученості і спроб позбутися від ситуації або змінити її. Коли знадобиться, робіть перерви, перемикаючи увагу на щось нейтральне, наприклад, на дихання або руки на колінах. Зверніть увагу, що якщо ви відчуваєте, що занадто схвильовані, щоб зберігати спокій, краще зупинитися, відкрити очі і звернути увагу на предмети в кімнаті або трохи прогулятися.

Прогуляйтеся на природі

Як показують сучасні дослідження в області терапії, перебування на природі зменшує страх і тривогу, посилюючи приємні почуття. При спогляданні краси природи у людей виникають такі почуття, як спокій, краса, щастя, надія і бадьорість.

Зв’язок з природою не тільки допомагає людям відчувати себе краще емоційно, але і знижує кров’яний тиск, частоту серцевих скорочень, м’язову напругу і вироблення гормонів стресу – всі сигнали стресу і страху.

Тому, коли ви боретеся з почуттям страху або тривоги, знайдіть парк або зелену зону і прогуляйтеся або пробіжіться. Крім відновлюючого впливу природи, фізичні вправи також поліпшать ваш настрій.

Зберігайте позитивний настрій

Страх змушує нас помічати і запам’ятовувати негативні події, що підсилює наше відчуття того, що світ – страшне місце. Ми можемо змінити цю ситуацію, свідомо помічаючи позитивні моменти. Це може бути радість, яку ми відчуваємо при зустрічі з коханою людиною, задоволення від сонячного дня, насолода красою природи, піднесений настрій від прогулянки, гумор в тій чи іншій ситуації.

Згідно з дослідженнями, позитивне мислення розширює нашу перспективу-у нас буквально з’являється більш широкий погляд, який пропонує нам більше можливостей. І чим більше ми практикуємо позитивність, тим більше вона зміцнюється, створюючи психологічний бар’єр, який дозволяє залишатися працездатними навіть у важкі часи.

Знайдіть причину страху

Страх може зруйнувати наше уявлення про світ, який ми знаємо. Ті хто перехворів коронавірусом, особливо у важкій формі, можливо також заразив і своїх близьких. В результаті люди можуть відчувати почуття провини за те, що трапилося, нелогічно вважаючи, що вони могли б якось запобігти цьому або в чомусь винні. Цей сором також може сприяти сумнівам у сенсі свого життя.

Але, незалежно від того, чи страждаємо ми від тривоги або хвороби, важливо знову знайти почуття мети. 80-річне дослідження факторів, що сприяють довголіттю, показало, що люди, які після важкої хвороби повертаються до здорової поведінки, здатні знайти сенс в травматичному досвіді і відновити почуття впевненості в світі.

Отримайте підтримку

Страх також може змусити нас відчувати себе відірваними від інших людей. Одним з ключових факторів, що визначають тривалість життя людей, які зіткнулися з важким захворюванням, є міцність їх соціальних зв’язків. Цьому є багато причин.

Друзі та сім’я можуть допомогти нам оцінити реальну загрозу. Спираючись на підтримку інших, ми відчуваємо себе більш впевненими в тому, що зможемо впоратися з проблемами. А фізично присутність поруч близької людини заспокоює нас і знижує реакцію боротьби або втечі.

Практикуйтесь у співчутті до себе

Дослідження показують, а особисті історії підтверджують те, що багато представників расових, етнічних, сексуальних та гендерних меншин відчувають більш високий рівень страху та тривоги через відчуження та дискримінацію. У складних випадках це підкріплюється і насильством чи тяжкою хворобою.

Самоспівчуття може стати ефективною цілющою практикою для людей, які відчувають постійну загрозу. Це відбувається тому, що крім ставлення до себе, як до кращого друга, самоспівчуття включає в себе розмови про свої страхи з іншими людьми.