Перевірка в харківських центрах вакцинації: знайдені порушення

Сьогодні завершилась перевірка медичних закладів, ініційована головою ХОДА Олегом Синєгубовим через скарги від громадян. Знайдені порушення в роботі харківських центрів вакцинації. Найбільш поширеними порушеннями є брак вивісок та невідповідності у графіку роботи.

Які порушення виявила перевірка

Під час перевірки за минулий тиждень невідповідність вимогам виявили у 2 центрах вакцинації громадян у Харкові. Це медичні кабінети у торгівельних центрах “Французький бульвар” на вулиці Академіка Павлова, та “Дафі” на вулиці Героїв Праці. Про це повідомив керівник Харківського обласного Департаменту охорони здоров’я Максим Хаусов. Під час апаратної наради сьогодні у ХОГА він повідомив:

За минулу неділю було проведено моніторинг центрів вакцинації за дорученням голови міста. Перевірка відбулася як в Харкові, так і у регіонах, про що доповіли голови райдержадміністрацій. Ми перевірку проводили разом з міським департаментом. Зробили кілька зауважень щодо відсутності в деяких місцях реклами та маркувань дороги до центрів. Недоліки виправлять в найближчі строки. Чи будуть вони виправлені ми проконтролюємо.

За вимогою голови ХОДА Олега Синєгубова були названі конкретні центри, де вимоги були порушені. Керівник Департаменту охорони здоров’я назвав 2 центри, у ТРЦ “Дафі” та “Французький бульвар”. Ці пункти масової вакцинації закривали раніше, ніж прописано.

Інформаційна робота з населенням

Також Хаусов анонсував проект “Інфоволонтери” у Харківській області. Він запущений для розвіювання міфів, що розповсюджені про вакцинацію серед громадян, а також для спонукання робити прививки всіх, хто ще цього не зробив.

За проектом співробітники департаменту здоров’я ХОГА разом зі студентами ХНМУ будуть виїзджати до громад, що відстають у темпах вакцинування населення. Разом з сімейними лікарями проводитиметься роз’яснювальна робота. Мешканцям роздаватимуть інформаційні брошури.

Олег Синєгубов, голова ХОГА, закликав повідомляти до адміністрації про будь-які порушення в центрах, відповідальних за масову вакцинацію. Серед недоліків, про які слід повідомляти, він відзначив відсутність вакцини, порушення графіку роботи та великі черги. Для зворотнього зв’язку у ХОДА та Департаменті охорони здоров’я працюють гарячі лінії.

Нагадаємо, що перевірка була ініційована 14 лютого по всій Харківській області за особистим дорученням голови міста. Основними скаргами до нього від мешканців стало те, що центри закриваються раніше та не працюють у вихідні дні.