8 способів посилити сигнал телевізійної антени та покращити прийом — керівництво 2022

Не секрет, що робота з будь-яким електронним обладнанням може бути проблемою для багатьох, і, ймовірно, одна з найнеприємніших речей, які можуть статися — це бажання насолодитися улюбленою телепрограмою чи шоу, але нездатність зробити це через поганий прийом. Хоча багато хто може подумати, що ця проблема виникає через якість їх антени, найчастіше це те, що можна вирішити декількома способами і без необхідності купувати новий, дорожчий пристрій. Є кілька факторів, які впливають на потужність вашого сигналу та якість вашого прийому, і, відповідно, є кроки, які можна зробити, щоб поліпшити, якщо не повністю усунути будь-які проблеми.

Безперечно, це процес, який вимагає зусиль і трохи вашого часу, але як тільки вам вдасться посилити сигнал і покращити прийом, ви зрозумієте, що вся важка робота того коштувала.

Тепер вам може бути цікаво, які саме фактори викликають збої сигналу?

Ну, як було зазначено вище, їх кілька. Вони можуть бути географічними, такими як ваше розташування або відстань від вашого будинку до передавача телевізійної станції, будь-які пагорби, дерева і навіть будівлі можуть викликати проблеми. Вони можуть бути пов’язані з навколишнім середовищем, включаючи суворі погодні умови або атмосферний тиск, і, нарешті, штучні фактори, такі як електричні перешкоди інших пристроїв або обладнання.

Отже, давайте розглянемо все, що ви можете зробити, щоб покращити якість прийому телевізора.

Відрегулюйте розташування та напрямок

Важливо мати на увазі, що якість вашого прийому більше залежить від вашого розташування, ніж від якості вашої антени. За логікою речей, якщо ви живете відносно близько до телевежі, ваш сигнал буде сильнішим і загалом безперешкодним. Чим більша відстань, тим слабший сигнал.

Напрямок вашої антени також відіграє роль, оскільки поворот її прямо на передавач станції також збільшить ваші шанси на найкращий прийом. Крім того, ви повинні переконатися, що ви розмістили його якнайвище, щоб інші об’єкти, такі як пагорби або будівлі, не заважали сигналу. Це також означає, що вам не слід розміщувати його на горищі або будь-якому іншому приміщенні.

Не забувайте, що безпека повинна бути вашим головним пріоритетом під час роботи із зовнішньою антеною, тому переконайтеся, що ви знайомі з правилами техніки безпеки, перш ніж підніматися на дах. Більше того, якщо потрапити на нього вкрай складно або ви не впевнені у своїх силах, можливо, краще найняти професіонала.

Перевірте всі пристрої, які можуть викликати перешкоди

Бездротові маршрутизатори стали незамінними пристроями у багатьох будинках, але вони можуть порушити ваш прийом. Насправді будь-яке бездротове обладнання може створювати перешкоди, тому ви можете розглянути можливість розміщення їх якнайдалі від антени.

Іноді використання інших приладів може спричинити проблеми через погану ізоляцію кабелю та проводки. У разі придбання кондиціонера може бути хорошим рішенням. Наявність кількох антен поруч або поруч один з одним може викликати проблеми, тому обов’язково змініть місцезнаходження, якщо це можливо.

Поверхні навколо вашої антени можуть призвести до перебоїв у сигналі, тому при установці пристрою обов’язково розміщуйте його на висоті метра над поверхнею, щоб звести до мінімуму наслідки.

Встановіть підсилювач

Хоча вам, можливо, доведеться витратити додаткові гроші на покупку пристрою, встановлення підсилювача не тільки посилить ваш сигнал, але й гарантує, що він залишиться сильним навіть у поганих погодних умовах. Він також збільшує радіус дії ваших антен і може підключатися до телевізора окремо. Що ще краще, то це те, що процес установки теж досить простий.

Придбайте другу антену

Якщо вежі розкидані в різних напрямках і ваша антена не може вловлювати сигнали з усіх з них, хорошим варіантом може бути встановлення вторинної спрямованої. Це також дозволить вам приймати більше каналів, просто переконайтеся, що вони знаходяться на відстані не менше одного метра один від одного і що їх коаксіальні кабелі мають однакову довжину, щоб уникнути перешкод чи проблем із фазою.

Придбайте тюнер кращої якості або спробуйте скинути налаштування старого

Тюнери використовуються для перетворення телевізійних сигналів у цифровий формат. Він також зберігає інформацію про канал, тому ви можете очистити його кеш, перезавантаживши пристрій. Це також дасть вам доступ до будь-яких каналів, які ви не могли отримати раніше.

Багато нових тюнерів також пропонують чудове програмне забезпечення та функції, наприклад, що дозволяють вам передавати сигнали антени на будь-який пристрій у вашому будинку. Якщо це те, що вас цікавить, ви можете провести невелике дослідження і знайти відповідний для вас пристрій.

Забезпечте безпеку та регулярно перевіряйте антену та її компоненти

Хоча рама вашої антени може бути водонепроникною, цілком імовірно, що деякі з її дрібніших компонентів, таких як гвинти або роз’єми водонепроникні. Суворі погодні умови можуть спричинити ерозію, що призведе до порушення сигналу. Кабелі можуть з часом зношуватися, що послаблює сигнал. Ви також захочете закріпити обладнання, щоб воно було жорстко закріплене на своєму місці, оскільки рух, викликаний вітром або іншими факторами, може призвести до збоїв.

Перевірка вашої антени, коаксіального кабелю та проводів один раз на рік дасть вам можливість виявити будь-які пошкодження та замінити необхідні деталі.

Висновок

Сподіваємося, що поради, наведені в цій статті, допоможуть вам покращити прийом та сигнал антени. Витратьте деякий час і спробуйте їх, і ви будете здивовані тим, як легко або просто вирішити проблему. І пам’ятайте, що якщо нічого не допомагає або якщо вам просто не хочеться возитися з усіма турботами, ви завжди можете найняти професіоналів, які зроблять цю роботу за вас.