Аквілегія – витончена рослина в саду

Необхідним атрибутом кожної присадибної або дачної ділянки є квіти. Вони доповнюють та прикрашають сад, надають території яскравого та ошатного вигляду, задають їй тон, доповнюють фактуру й форму ландшафту. Квіти в дизайні саду змінюють один одного протягом всього сезону та в такий спосіб дарують нам відчуття новизни, свята й плину життя.

Однією з достатньо невибагливих декоративних квітів для прикраси садової клумби є аквілегія або орлик. Незважаючи на її зовнішню простакуватість, ця квітка чарує своєю вишуканістю та зворушливістю.

Квіти аквілегії завдяки своєму витонченому вигляду та різноманітній кольоровій гамі, стануть прикрасою різних квіткових композицій в затінених куточках вашого саду купити Аквілегія в Яскрава Клумба.

Аквілегія, яку в народі називають водозбором або орликом, – рослина невибаглива та не вимагає спеціального догляду. І хоча вона відрізняється від новомодних своїх конкурентів не дуже ефектним цвітінням, ця квітка є досить своєрідною. Її красиві та яскраві сорти здатні дивувати своєю незвичайною красою з ранньої весни до пізньої осені.

На нашій території аквілегію можна вирощувати виключно гібридних сортів, але це не заважає їй виглядати гідно, а навіть набагато краще, ніж її дикорослі родичі.

Короткий ботанічний опис квітки

Аквілегія (від латинського «збирає воду») – багаторічна трав’яниста рослина з товстим стрижневим коренем, належить до сімейства Лютикових. Квітка має розгалужені стебла, біля основи яких розташована листяна розетка. Листя красиві, сизо-зеленого кольору на міцних корінцях, причому здатні залишатися незмінно яскравими і навесні, і влітку, і восени.

Однак, найголовнішою прикрасою аквілегії є її квіти: прості або махрові, одиночні або пониклі, з подвійною оцвітиною. Вони розташовані на верхівках квітконосів й мають вигляд пухких суцвіть.

Аквілегія є легко впізнаваною через наявність знаменитого шпорця на квітах, завдяки якому вона й отримала свою другу назву – водозбір. Саме по виду шпорець класифікують аквілегію:

 • шпорці, загнуті гачком або кільцеподібні – це європейські види аквілегії: звичайна, альпійська, олімпійська, з блакитним, білим, синім або рожевим забарвленням квіток;
 • довгі та прямі шпорці – американські види: канадська, золотиста, блакитна, Скіннера з помаранчевим, золотистим і червоним забарвленням;
 • квітки, що не мають шпорець – китайські або японські види аквілегії з квітами блакитного, синього, білого та рожевого кольору.

Квітки аквілегії ідеально поєднуються зі своїми ажурними листками, які служать яскравим оксамитовим фоном для їх трепетного цвітіння. Слід зазначити, що американські види мають яскраве забарвлення квіток, а європейські – ніжно-пастельну гаму.

Серед різних видів аквілегії є низькорослі (не вище 20 см) та високі рослини (гібриди висотою близько 1 м), махрові, напівмахрові й сорти з великими квітами.

Як виростити аквілегію. Деякі рекомендації.

Висівати аквілегію можна кількома способами: на розсаду, в розсадні ящики або у відкритий грунт. Причому висівання у відкритий грунт є найпродуктивнішим й популярним варіантом.

 • Оптимальний час посіву – осінь. Цей період року гарантує високий відсоток схожості насіння, проте альтернативним терміном посіву може бути рання весна.
 • Насіння акуратно висівають в підготовлений, перекопаний грунт, присипають невеликою кількістю землі та поливають. Якщо посів проводиться ранньою весною, то посадку краще накрити плівкою, а прибрати її після появи дружних сходів.
 • Зацвітуть аквілегії з насіння лише на другий рік, а пишне декоративне цвітіння проявиться лише на третьому році.
 • Підбираючи місце для посадки аквілегії, слід враховувати, що ці квіти тіньолюбні, тому найкращою ділянкою для них буде півтінь. Ці рослини можуть прижитися й на сонячних ділянках, проте тут вони швидко відцвітають та не порадують вас своїм розкішним листям.

Аквілегія досить невибаглива й може рости на будь-якому грунті, але краще за все вона розвивається на пухкій, родючій та вологій суглинці. Тому, для створення декоративної посадки з аквілегій, слід ретельно скопати грунт й додати до нього трохи перегною або компосту.

Догляд за аквілегією. Основні правила.

Вирощування аквілегії не вимагає особливого ​​та спеціального догляду, ця рослина абсолютно невибаглива та скромна. Тим не менш, варто дотримуватися основних правил при її вирощуванні:

 • Важливо вчасно прополювати грунт, щоб не дати розростися бур’янам.
 • Після поливу або дощу не забувайте рихлити землю біля кущів (особливо це актуально в перші місяці цвітіння).
 • Полив рослини повинен бути помірним, без застою води.
 • Проводьте регулярні підгодівлі органічними або мінеральними добривами (не більше двох разів за сезон).
 • Один раз на рік підсипайте родючу землю під кожен кущ.

Слід пам’ятати, що аквілегія після цвітіння, самостійно скидає в землю насіння, тому потрібно регулярно прибирати самосів. Хоча деякі квітникарі такі рослини залишають, тому що через роки вони зможуть замінити старі квіти.

Різні сорти та види аквілегій цвітуть в різний час, тому підібравши рослину за термінами цвітіння ви зможете милуватися її яскравим та оригінальним цвітінням тривалий час.